Piękny gest Hofera! Zadedykował utwór Polakom

Zimowe

Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce podczas zawodów drużynowych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Podczas konkursu ekipa muzyczna Crowd Supporters na specjalne życzenie Waltera Hofera włączyła piosenkę "Wie a Kind" należącą do Iny Regen. Tym gestem dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich chciał uczcić pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Sobotni konkurs dostarczył kibicom wielu emocji. Biało-Czerwoni po dramatycznej drugiej serii awansowali na trzecie miejsce kosztem Norwegów. W ekipie Skandynawów drugiego skoku nie oddał Johann Andre Forfang, który został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Na trubunach zabrakło jednak sielankowej atmosfery. Wszystko ze względu na żałobę narodową, którą ogłosił Prezydent RP Andrzej Duda. W tych trudnych dniach z Polakami zjednoczył się Walter Hofer.

 

- To jest piosenka austriackiej wokalistki, która mówi o uczuciach z dzieciństwa. Musimy być bardzo wrażliwi. Mamy do czynienia z międzynarodowym konkursem, ale z drugiej strony musimy zwrocić uwagę na atmosferę i uczucia, jakie aktualnie panują w Polsce - uczulił.

 

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem 13 stycznia podczas światełka do nieba WOŚP. Dzień później prezydent Gdańska zmarł w skutek zadanych ran ze strony 27-letniego Stefana W. W sobotę odbył się pogrzeb gdańskiego samorządowca.

 

Piosenka "Wie a Kind" Iny Regen w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze