Zemsta jest słodka! PSG rozbiło kopciuszka 9:0

Dziesięć dni temu Paris Saint-Germain przegrało z Guingamp w Pucharze Francji 1:2 i odpadło z rozgrywek. Zemsta przyszło bardzo szybko. W 21. kolejce Ligue 1 paryżanie rozbili tego samego przeciwnika 9:0.

Porażka PSG w Pucharze Francji była największą sensacją tych rozgrywek. Drużyna ze stolicy była niekwestionowanym faworytem do wygrania wszystkich krajowych trofeów, tego jednego już na pewno nie zdobędzie. Ostatnie w tabeli Guingamp drugi raz w przeciągu dziesięciu dni pojechało do Paryża, zapewne znowu miało nadzieję na sprawienie sensacji.

Plany kopciuszka zostały zweryfikowane w brutalny sposób. Strzelanie w 11. minucie zaczął Neymar. Przed przerwą dwie bramki dołożył jeszcze Kylian Mbappe. Drugie 45 minut to już prawdziwy pogrom. Rozpoczął Edinson Cavani od dwóch goli. Drugie trafienie dołożył Neymar.

Ostatecznie Mbappe oraz Cavani zaliczyli po hat-tricku. Urugwajczyk skompletował go w szesnaście minut. Wynik ustalił Thomas Meunier, a ostatecznie na tablicy wyników widniało 9:0. Jedynym minusem jest kontuzja Marco Verrattiego, który już w 19. minucie musiał opuścić boisko.

PSG - Guingamp 9:0 (3:0)

Bramki: Neymar 11, 68, Mbappe 37, 45, 80, Cavani 59, 66, 75, Meunier 83

PSG: Buffon - Kehrer, Silva (Meunier 76'), Marquinhos, Bernat (Kurzawa 67') - Alves, Verratti (Draxler 19'), Di Maria - MbappeCavaniNeymar

Guingamp: Caillard - IkokoKerbratEboa EboaRebocho - Deaux (Blas 56'), Didot, Phiri - N'Gbakoto (Djilobodji 73'), Mendy (Rodelin 57'), Thuram

Żółta kartka: Kurzawa