Alpejski PŚ: Noel wygrał slalom w Wengen, Hirscher trzeci

Francuski narciarz alpejski Clement Noel wygrał slalom w Wengen, wyprzedzając Austriaków Manuela Fellera oraz prowadzącego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marcela Hirschera. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Noel, który w ubiegłym tygodniu w Adelboden zajął drugie miejsce i było to jego pierwsze w karierze podium indywidualnych zawodów PŚ, prowadził też na półmetku. Miał 0,42 s przewagi nad Fellerem, który drugi przejazd pokonał lepiej od Francuza, ale zdołał jedynie zmniejszyć stratę do 0,08 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Hirscher - 0,10 s.

Utytułowany Austriak, który na półmetku zajmował piątą lokatę, i tak umocnił się na prowadzeniu zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i slalomu. Wicelider PŚ Henrik Kristoffersen był w niedzielę czwarty, a zajmujący drugą lokatę w klasyfikacji tej konkurencji Szwajcar Daniel Yule - piąty.