EBL: Pewna wygrana Kinga Szczecin nad Spójnią

Koszykarze Kinga Szczecin zdecydowanie pokonali Spójnię Stargard - 91:62 (30:11, 24:13, 23:24, 14:14) . Aż 24 punkty rzucił Paweł Kikowski.

Początek spotkania ułożył się idealnie po myśli szczecinian - po akcji 3+1 Jakuba Schenka było 8:0, a dzięki trafieniu Martynasa Paliukenasa przewaga później wzrosła do nawet 10 punktów. Spójnia miała problemy w ofensywie, a po trójce Pawła Kikowskiego gospodarze prowadzili 21:6. Po 10 minutach King wygrywał różnicą 19 punktów. W drugiej kwarcie zespół ze Szczecina nadal utrzymywał wysoką formę w ofensywie. W pewnym momencie zanotował serię 11:0 i po rzucie Taurasa Jogeli było już 45:17. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą aż 30 punktów.

Paweł Kikowski nadal radził sobie świetnie w trzeciej kwarcie i nie pomagały nawet odpowiedzi Piotra Pamuły. W akcje ofensywne włączył się też Shane Richards, ale w pewnym momencie prowadzenie gospodarzy wynosiło już blisko 40 punktów. Po 30 minutach było 77:48. Czwarta kwarta już niczego nie zmieniła, bo King miał mecz pod całkowitą kontrolą. Ostatecznie zwyciężył 91:62.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Paweł Kikowski z 24 punktami. 16 punktów i 6 zbiórek dla gości zanotował Shane Richards.

King Szczecin - Spójnia Stargard 91:62 (30:11, 24:13, 23:24, 14:14).

King Szczecin: Paweł Kikowski 24, Jakub Schenk 13, Tauras Jogela 11, Martynas Sajus 10, Mateusz Bartosz 9, Martynas Paliukenas 7, Darell Harris 5, Łukasz Diduszko 4, Dominik Wilczek 4, Tywain Mckee 4, Maciej Majcherek 0.

Spójnia Stargard: Shane Richards 16, Hubert Pabian 10, Rod Camphor 9, Piotr Pamuła 8, Dawid Bręk 8, Wojciech Fraś 6, Marcin Dymała 3, Marcel Wilczek 2, Norbertas Giga 0, Maciej Raczyński 0.