Gattuso ostro o Higuainie: Nie jest gotowy do walki!

Piłka nożna
Gattuso ostro o Higuainie: Nie jest gotowy do walki!
fot. PAP/EPA

Główni bohaterowie ostatnich medialnych spekulacji o transferach nie zagrają w poniedziałkowym meczu Serie A Genoa - AC Milan. Krzysztof Piątek z powodu nadmiaru żółtych kartek, Gonzalo Higuain, bo nie znajduje uznania w oczach trenera mediolańczyków. - Nie jest gotowy mentalnie - mówił Gennaro Gattuso podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

Gonzalo Higuain i Krzysztof Piątek to w ostatnich dniach najbardziej gorące nazwiska w prasowych doniesieniach. W najbliższy wtorek Polak ma zostać piłkarzem... AC Milan i zastąpić tam Argentyńczyka, który ma przenieść się do Chelsea. Według angielskich dziennikarzy jest już z londyńczykami dogadany. 

 

Być może dlatego Higuain nie znalazł się w kadrze Milanu na poniedziałkowy mecz z Genoą. Trener Gattuso od dłuższego czasu nie krył rozczarowania postawą zawodnika, który zdobył zaledwie osiem bramek, ale na ostatniej konferencji prasowej mówił o nim wyjątkowo krytycznie: 

 

- Będę szczery. Widziałem jeden z najgorszych w jego wykonaniu treningów od kiedy tu pracuję. Ja chcę ludzi, którzy są gotowi do walki, a Higuain nie jest. Przede wszystkim mentalnie - mówi szkoleniowiec.

 

Pytany o ewentualny transfer Argentuńczyka, Gattuso odparł: 

 

- Zaakceptuję wybór Higuaina. Szacunek pozostaje, ale być może mógłby zrobić więcej.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze