Oliva pożegnał się z Jastrzębskim Węglem. To już koniec?

Siatkówka
Oliva pożegnał się z Jastrzębskim Węglem. To już koniec?
fot. PAP

W sezonie 2016/2017 Salvador Hidalgo Oliva był jedną z najjaśniej świecących gwiazd PlusLigi. Świetną grą pomógł Jastrzębskiemu Węglowi zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski. Kubańskiego siatkarza udało się wtedy namówić na przedłużenie umowy, co było dużym wyczynem, ma on bowiem opinię obieżyświata, który zmienia kluby jak rękawiczki. Ostatnio zawodnik stracił miejsce w drużynie i zaczął domagać się rozwiązania umowy. Czyżby miał potwierdzić, że nie potrafi zagrzać miejsca w jednym klubie?

O tym, że zakończył się serial pod tytułem: "Oliva odejdzie z Jastrzębskiego Węgla", może świadczyć wpis zamieszczony w niedzielę przez Kubańczyka na Facebooku.

 

- Czas podziękować wszystkim kibicom w Polsce za niezapomniane momenty. Dziękuję Jastrzębskiemu Węglowi, część mnie na zawsze zostanie w Polsce" - m.in. takie słowa zamieścił w tekście, który jednoznacznie brzmi jak pożegnanie.    

 

 

 

O ewentualnym odejściu z zespołu kubańskiego przyjmującego mówi się i pisze praktycznie od początku roku. Poniedziałkowy mecz z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie zawodnik oglądał z trybun, w Jastrzębiu trwają poszukiwania jego następcy. Decyzja miała zapaść do piątku, ale nie zapadła. 

 

- Do tego czasu jest zwolniony z treningów. Rozmawiamy z innymi przyjmującymi, bo chcemy wzmocnić tę pozycję w drużynie – mówił Adam Gorol, prezes jastrzębskiego klubu.

 

Oliva już w grudniu poprosił o rozwiązanie umowy, prezes deklarował, że zgodzi się na to, ale dopiero po znalezieniu odpowiedniego następcy. A siatkarz wciąż narzekał że grywa sporadycznie, że czuje się niepotrzebny i podkreślał, że musi podejść.

 

- Jeśli ktoś mnie nie chce w swoim zespole, to trudno mi się z tym pogodzić. To jak w związku dwojga ludzi - jeśli któraś ze stron się "odkochała", nie ma sensu przedłużać tych relacji - powiedział w rozmowie z portalem Plusliga.pl.

 

Kilka dni temu głos zabrał tez menadżer siatkarza.

 

- Salvador Hidalgo Oliva nie jest już graczem Jastrzębskiego Węgla. Szczegóły w ciągu dnia. Bądźcie cierpliwi - napisał na Twitterze Nisse Huttunen.

 

Szczegóły jednak się nie pojawiły. W niedzielę Huttunen ograniczył się jedynie do zamieszczenia na Twitterze postu, który Oliva opublikował na Facebooku. 

 

Wciąż nie wiadomo więc, czy to już rzeczywiście koniec przygody Kubańczyka w Jastrzębiu. Na stronie internetowej oraz oficjalnych profilach klubu w portalach społecznościowych długo nie było żadnej informacji. Pojawiła się jednak późnym wieczorem i znów "namieszała" w sprawie rozstania Olivy z Jastrzębskim Węglem. 

Skoro klub oficjalnie informuje, że kontrakt nie został rozwiązany, bądźmy pewni, że przed nami kolejny odcinek tego serialu. Czekamy.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze