PŚ w bobslejach: Triumf Niemców, młodzi Polacy na ostatnim miejscu

Jakub Stano, Jakub Zakrzewski, Arnold Zdebiak i Paweł Sarnecki zajęli ostatnie, 23. miejsce w zawodach Pucharu Świata w bobslejowych czwórkach na olimpijskim torze w austriackim Igls. Zwyciężyła ekipa Niemiec, której pilotem jest lider cyklu Francesco Friedrich. Biało-czerwoni nie zakwalifikowali się do finału z udziałem czołowej dwudziestki.

Załoga pilota Stano w ubiegłym tygodniu na tym samym obiekcie zajęła siódme miejsce w mistrzostwach Europy juniorów.

W niedzielę startowali bobsleiści z 14 krajów. Po trzy załogi pochodziły z Niemiec i Rosji, po dwie z Kanady, Korei Płd., Łotwy, Szwajcarii i USA, a po jednej z Austrii, Czech, Francji, Holandii, Monako, Polski i USA.