PSV straciło punkty. Duńczyk bohaterem beniaminka Eredivisie

W meczu 18. kolejki ligi holenderskiej PSV Eindhoven sensacyjnie zremisowało na wyjeździe z FC Emmen 2:2. Lider Eredivisie prowadził do 80. minuty dwoma golami, ale trafienia Nicklasa Pedersena w końcówce spotkania dały beniaminkowi cenny punkt.

Podopieczni Marka van Bommela prowadzili po kwadransie gry. Wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec ligi Luuk de Jong, który zaliczył piętnaste trafienie w tym sezonie. Drugiego gola dla gości strzelił w 71. minucie Angelino.

Wszystko wskazywało, że przyjezdni odniosą pierwsze, pewne zwycięstwo w nowym roku. Jednak ich szyki pokrzyżował Pedersen. Duński napastnik w 80. minucie zanotował trafienie kontaktowe. 31-latek, który w przeszłości występował m.in. w FC Groningen, w drugiej minucie doliczonego czasu po raz drugi pokonał w niedzielne popołudnie Jeorena Zoeta. Tym samym doświadczony zawodnik został bohaterem meczu.

Dla obrońców tytułu był to pierwszy remis w tym sezonie ligowym. Wcześniej PSV odniosło 16 zwycięstw i poniosło jedną porażkę (z Feyenoordem Rotterdam).

FC Emmen - PSV Eindhoven 2:2 (0:1)

Bramki: Luuk de Jong 15, Angelino 71 - Nicklas Pedersen 80, 90+2