Frączczak usłyszał dobre wieści. Kapitan Pogoni Szczecin wznowi treningi

Piłka nożna
Frączczak usłyszał dobre wieści. Kapitan Pogoni Szczecin wznowi treningi
fot. Cyfrasport

"W miniony piątek, 18 stycznia, Adam Frączczak przeszedł rutynową kontrolę u profesora Grzegorza Zielińskiego, który na początku grudnia operował kapitana w Warszawie. Wyniki badań są optymistyczne. "Frączu" jest na dobrej drodze do powrotu na boisku" - napisano w poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej pomorskiego klubu.

Dobrą wiadomością o stanie zdrowia Frączczaka Pogoń Szczecin podzieliła się z kibicami także na Twitterze. 

 

Klubowy lekarz Pogoni Mariusz Pietrzak poinformował, że stan zdrowia oraz wyniki badań kapitana drużyny są bardzo dobre. Piłkarz wrócił z Warszawy w dobrym humorze i pełen nadziei na szybki powrót na boisko.

 

Frączczak w najbliższych dniach dostanie zielone światło do podjęcia lekkiego, spokojnego wysiłku. Lekarze mają na myśli długie spacery, później przebieżki. W indywidualny plan treningowy ma wejść na początku lutego, a program ćwiczeń zostanie opracowany po powrocie Pogoni ze zgrupowania w Turcji. 

 

Piłkarz Pogoni przeszedł zabieg usunięcia guza przysadki mózgowej 3 grudnia ubiegłego roku. Po nim informowano, że jeśli rehabilitacja pójdzie zgodnie z planem, piłkarz wróci do treningów pod koniec stycznia. Teraz wygląda więc na to, że wszystko "zgodnie z planem" idzie.

 

Kapitan "Portowców" będzie teraz bardzo pilnie obserwowany przez doktora Pietrzaka, a za kilka miesięcy przejdzie kolejne badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie. Jeszcze w lutym przejdzie serię badań w Szczecinie.

 

- Teraz wszystko wygląda bardzo dobrze - zaznaczył klubowy lekarz.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze