GP w judo: Polacy zaczynają sezon. Cel? Igrzyska olimpijskie w Tokio!

Inne
GP w judo: Polacy zaczynają sezon. Cel? Igrzyska olimpijskie w Tokio!
fot. PAP

Pięcioro polskich judoków zostało zgłoszonych do pierwszych w tym sezonie zawodów cyklu IJF World Tour - Grand Prix w Tel Awiwie w dniach 24-26 stycznia. Turniej w Izraelu zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

Na liście startowej są m.in. złota medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 23 Julia Kowalczyk (57 kg) oraz brązowy medalista ME seniorów z 2016 roku Piotr Kuczera (90 kg).

 

Dla zdecydowanej większości kadrowiczów (kontuzjowana jest m.in. Paula Kułaga 78 kg) pierwszym tegorocznym występem będzie Puchar Polski w sobotę 2 lutego w podwrocławskiej Sobótce.

 

Tydzień później biało-czerwoni mają zaplanowany udział w trzydniowym (11-13 lutego) zgrupowaniu w Paryżu. Powołanych zostało 13 osób, m.in. brązowa medalistka mistrzostw świata w 2017 roku Agata Ozdoba-Błach (63 kg) i piąty zawodnik MŚ 2018 Damian Szwarnowiecki (81 kg), a także siódma judoczka igrzysk w Londynie Daria Pogorzelec (70 kg).

 

W połowie lutego reprezentanci Polski rywalizować będą w Pucharze Świata w Rzymie (mężczyźni) i austriackim Oberwart (kobiety). Zgłoszone są m.in. Ewa Konieczny (48 kg), Anna Borowska, Anna Dąbrowska i Arleta Podolak (wszystkie 57 kg).

 

W dniach 22-24 lutego zaplanowany jest Grand Slam w Duesseldorfie, zaś 2-3 marca w Warszawie odbędzie się PŚ mężczyzn. Judoczki w tym czasie walczyć będą w Pradze.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie