NHL: Piąta z rzędu porażka mistrzów! 13 bramek w Chicago

Broniący tytułu Washington Capitals przegrali na wyjeździe z Chicago Blackhawks 5:8 w niedzielnym meczu ligi NHL. To piąta porażka z rzędu stołecznych hokeistów. Blackhawks to z kolei mistrzowie z 2015 roku. Po nich dwa razy triumfowali Pittsburgh Penguins.

Bohaterem spotkania był Jonathan Toews, który strzelił trzy bramki i miał dwie asysty. Pięć punktów zdobył także jego kolega klubowy Patrick Kane, ale bilans miał odmienny - dwa gole i trzy asysty. "Czarne Jastrzębie" przerwały serię pięciu niepowodzeń w rozgrywkach.

Mimo efektownego zwycięstwa, zespół z Chicago z dorobkiem 43 punktów zajmuje wciąż ostatnie miejsce w Central Division, a w całej Konferencji Zachodniej gorsi są tylko zawodnicy Los Angeles Kings - 42 pkt.

Dwa trafienia dla Capitals zanotował John Carlson. Drużyna z Waszyngtonu ma 59 pkt, ale jej sytuacja na Wschodzie nie wygląda najlepiej. Penguins, którzy obecnie plasują się na ostatniej pozycji premiowanej awansem do play off, zgromadzili tylko "oczko" mniej.

Liderzy Metropolitan Division New York Islanders pokonali Anaheim Ducks 3:0 po dwóch golach Cala Clutterbucka w pierwszej tercji i bramce Leo Komarova na zakończenie drugiej części gry.