Syn Hagiego strzelił gola Lechii Gdańsk. Sparing przerwano

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w poniedziałek w meczu kontrolnym piątą obecnie drużynę ligi rumuńskiej Viitorul Konstanca 2:1. Było to pierwszy sparing lidera polskiej ekstraklasy podczas zgrupowania w Turcji. Bramkarza Lechii pokonał syn trenera Viitorulu i byłego znakomitego reprezentanta Rumunii Gheorghea Hagiego, Ianis.

Spotkanie zostało przerwane w 49. min z powodu opadów deszczu i złego stanu boiska. O fatalnych warunkach w jakich przyjdzie rywalizować, Lechia informowała na swoim profilu na Twitterze tuż przed meczem oraz w jego trakcie.

Kilkanaście minut później pojawiła się informacja, że mecz został przerwany, ale wygrany. Zamieszczono też zdjęcie, na którym widać w jak tragicznym stanie było boisko.

Bramki dla Lechii zdobyli 17-letni Mateusz Żukowski w 8. i Patryk Lipski w 44. minucie, natomiast Ianis Hagi strzelił gola w 23. minucie.

Poza Żukowskim w gdańskim zespole wystąpiło jeszcze trzech młodych piłkarzy, 19-letni Mateusz Sopoćko i Daniel Mikołajewski oraz młodszy o dwa lata Adrian Petk. Dwaj ostatni nie mieli jeszcze okazji zadebiutować w ekstraklasie.

Poza składem znaleźli się m. in. Flavio Paixao, Lukas Haraslin, Filip Mladenovic, Jarosław Kubicki, Artur Sobiech, Błażej Augustyn i Michał Nalepa.

Podczas zgrupowania w Turcji biało-zieloni rozegrają cztery mecze kontrolne. W piątek zmierzą się z mistrzem i liderem ligi bułgarskiej Łudogorcem Razgrad, rywal zaplanowanego 29 stycznia spotkania jest w trakcie ustalania, natomiast obóz zakończy 1 lutego konfrontacja z Viktorią Koeln.