- Z wielkim smutkiem informujemy, że w nocy z soboty na niedzielę odszedł od nas Maciej Topolski. Maciek pełnił funkcję rzecznika prasowego Korony Kielce w czasach, gdy właścicielem klubu była firma Kolporter. Wspaniały człowiek, przyjaciel i profesjonalista w każdym calu. Wszystkim bliskim Maćka składamy najszczersze kondolencje. Do zobaczenia Maciek, bardzo nam smutno. - napisano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

Topolski miał 52 lata. Był absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, na którym ukończył studia w Instytucie Filologii Polskiej. Od 1993 roku pracował w kieleckim "Słowie Ludu", w którym zajmował się głównie tematami politycznymi i sprawami ekonomicznymi. W latach 2001 – 2011 pracował jako rzecznik prasowy Grupy Kolporter i był rzecznikiem Korony Kielce w czasach, gdy ta firma była właścicielem klubu. Pracował także w spółce PL.2012, którą powołano po przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Ostatnio pełnił funkcję menadżera do spraw PR w Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, a także rzecznika prasowego Ptak Warsaw Expo.

 

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 23 stycznia o godz. 12 w kieleckiej katedrze. Po niej ciało Macieja Topolskiego zostanie pochowane na Cmentarzu Starym - informuje klub.