Problemy finansowe Wisły Kraków były tematem numer jeden podczas przerwy zimowej. Licencja klubu została zawieszona przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna znalazła się na skraju przepaści, ale dzięki pomocy finansowej m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, udało się zażegnać kryzys. To jednak nie koniec walki. Klub będzie potrzebował jeszcze mnóstwa pieniędzy. Długi spółki dochodzą do 40 mln złotych. 

Wisła odzyskała licencję i dzięki temu będzie mogła wystartować w rundzie wiosennej Ekstraklasy. Fani ze stowarzyszenia "Wisła Socios" zaczęli akcję zachęcającą do zakupu karnetów na całą rundę wiosenną. 

Fani "Białej Gwiazdy" chcą iść śladami kibiców Widzewa Łódź i pomóc swemu klubowi. Widzew kilka lat temu został zdegradowany o kilka poziomów rozgrywkowych. Kibice zostali jednak wierni RTS-owi. Szaleństwo zaczęło się, gdy w Łodzi powstał nowy stadion. Klub ogłosił sprzedaż karnetów. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania. Na mecze na stadionie przy Alei Piłsudskiego wyprzedano aż 16 311 karnetów, co jest do dzisiaj rekordem Polski.

 


Co ciekawe Widzew jest drużyną z najlepszą frekwencją na stadionach w Polsce. Na trybuny stadionu w Łodzi przychodziło na jesieni 2018 roku średnio 16 872 kibiców. Wisła jest w tym zestawieniu czwarta (13 798).

 

 

Warto dodać, że stadion Wisły jest niemal dwa razy większy od obiektu Widzewa. Pojemność krakowskiej areny to 32 804 widzów. Na trybunach łódzkiego stadionu zmieści się 18 018 kibiców.