Frankowski od dłuższego był czołową postacią Jagiellonii i całej Ekstraklasy, co zaowocowało powołaniami do reprezentacji Polski. W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 rozegrał 15 meczów w barwach Jagi, trzykrotnie trafiając do siatki.
 
Jego usługami obok zespołu ze Stanów Zjednoczonych zainteresowany był także Achmat Grozny, jednak 23-latek zdecydował się kontynuować karierę za oceanem. "Strażacy" zdecydowali się wyłożyć na reprezentanta Polski milion dolarów.
 
Chicago Fire to dziesiąta drużyna poprzedniego sezonu MLS w konferencji zachodniej. Zawodnikiem klubu z "Wietrznego Miasta" jest inny piłkarz doskonale znany z polskich boisk, a więc Nemanja Nikolić, a także między innymi Bastian Schweinsteiger.
 
- Przemysław jest uniwersalnym piłkarzem z fantastycznym przyspieszeniem. Idealnie dostosuje się do profilu, którego poszukujemy. Szukaliśmy skrzydłowego, który może także się cofnąć do obrony, ale potrafi doskonale dośrodkować. Potrafi też zdobywać bramki - napisał w krótkiej notce na temat piłkarza nowy klub.
 
 
Piłkarz z Gdańska w Jagiellonii występował od 2014 roku. Przez blisko pięć sezonów dla "Dumy Podlasia" rozegrał 155 spotkań, w których strzelił 28 goli oraz zanotował 15 asyst.
 
Pod koniec lat 90-tych w Chicago Fire występowali Piotr Nowak, Roman Kosecki oraz Jerzy Podbrożny. Z polskim trio w składzie Fire zdobyli jak dotąd jedyne mistrzostwo Major League Soccer w 1998 roku. Później barwy klubu reprezentowali także Tomasz Frankowski oraz Krzysztof Król.