Szwedzcy kibice pobiją rekord na meczu piłkarek?

Piłka nożna
Szwedzcy kibice pobiją rekord na meczu piłkarek?
fot. PAP

Piłkarska reprezentacja Szwecji kobiet, która 6 kwietnia rozegra pierwszy w historii mecz na stadionie narodowym w Sztokholmie, już sprawiła sensację. Zainteresowanie jej spotkaniem z Niemcami jest tak ogromne, że sprzedano już 18 tysięcy biletów.

Szwedzka federacja piłkarska SvFF ogłosiła w listopadzie, że mecz zostanie rozegrany 6 kwietnia na stadionie narodowym Friends Arena w Sztokholmie. Była to wiadomość szokująca, ponieważ obiekt był dotychczas zarezerwowany tylko dla reprezentacji męskiej, a Szwedki zawsze miały do dyspozycji na swoje mecze stadion Ullevi w Goeteborgu.

 

Piłkarki z innych krajów jednak grały już na tym stadionie i finał mistrzostw Europy rozgrywanych w 2013 roku w Szwecji pomiędzy Niemcami i Norwegią obejrzało na Friends Arena 41 tysięcy widzów. Był to jedyny mecz tych mistrzostw rozegrany na tym obiekcie i jedyne spotkanie kobiet od 2012 roku, kiedy stadion został oddany do użytku.

 

"13 grudnia ruszyła sprzedaż biletów i pomimo że będzie to mecz towarzyski, już po kilku godzinach kupiło je 10 tysięcy osób. W połowie stycznia było to już 18 tysięcy i cały czas je sprzedajemy, co świadczy, że nasza decyzja była słuszna i zainteresowanie kobiecym futbolem rośnie" - poinformowała SvFF.

 

"Na spotkania reprezentacji kobiet przychodzi zwykle dużo poniżej 10 tysięcy widzów. Rekord padł w 2002 roku kiedy na mecz ze Szwajcarią sprzedano 20 302 bilety. Teraz, kiedy mamy jeszcze dwa miesiące do meczu z Niemkami, możemy śmiało powiedzieć, że nowy historyczny rekord padnie na dniach" - powiedziała selekcjonerka szwedzkiego zespołu Marika Domanski Lyfors.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie