W grudniu Grankin rozwiązał kontrakt z drużyną Dinamo Moskwa. W klubie ze stolicy Rosji doszło do trzęsienia ziemi po słabym początku sezonu. Pracę stracili wówczas również dyrektor sportowy Władimir Kastornow oraz trener Borys Kołczin.

 

Gra w ekipie z Berlina będzie dla doświadczonego siatkarza, kótry kilka dni temu skończył 34 lata, pierwszą zagraniczną przygodą. Do tej pory, przez ponad dziesięć sezonów reprezentował barwy stołecznego Dinama, z roczną przerwą na grę w Biełogorie Biełgorod. Grankin ma na koncie wiele sukcesów wywalczonych z reprezentacją Rosji ze złotem olimpijskim (2012) oraz dwukrotnym triumfem w mistrzostwach Europy (2013, 2017) na czele.  

 

 

Siatkarze Berlin Recycling Volleys to dziewięciokrotni mistrzowie Niemiec. W finale poprzedniego sezonu pokonali VfB Friedrichshafen, które prowadzi trener Vital Heynen. Grankin może zadebiutować już w środowym meczu obu ekip, w którym BRV podejmie we własnej hali ekipę z Friedrichshafen.

 

W obecnym sezonie, po dwunastu kolejkach spotkań, siatkarze z Berlina zajmują trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. W Lidze Mistrzów rywalizują w grupie D z PGE Skrą Bełchatów i Treflem Gdańsk. W dotychczasowych meczach pokonali Greenyard Maaseik (3:1), przegrali natomiast z drużynami z Gdańska (0:3) i Bełchatowa (0:3).

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI SIATKARZY