Liga Mistrzów: Siatkarki Grot Budowlanych Łódź z drugim zwycięstwem

Siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Łodzi z mistrzem Białorusi Minczanką Mińsk 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) w trzeciej kolejce grupy C Ligi Mistrzyń. To drugie zwycięstwo łódzkiej drużyny w obecnych rozgrywkach.

Szybko, ale wcale nie tak łatwo, poradziły sobie łodzianki z debiutującą w LM drużyną z Mińska. Siatkarki Minczanki do tej pory w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach nie wygrały ani jednego seta. Nie zmieniło się to po spotkaniu w Łodzi, choć środowy mecz rozpoczęły lepiej od gospodyń.

W otwierającej partii zespół ze stolicy Białorusi, na co dzień występujący w rosyjskiej Superlidze, radził sobie całkiem dobrze, prowadząc nawet 15:10. Dopiero to obudziło podopieczne Błażeja Krzyształowicza, które szybko odrobiły straty, a po trafieniu w antenkę Anisowej wyszły na prowadzenie 20:19. Przewagę (do 23:20) powiększyły dzięki sprawiającej duże problemy rywalkom zagrywce Jovany Brakocevic. Setbola dał im zaś atak Jaroslavy Pencovej, a wygraną w tej partii punkt zdobyty przez Małgorzatę Śmieszek.

W kolejnych odsłonach przewaga zawodniczek z Łodzi była już wyraźniejsza, choć ich gra daleka była od najlepszej formy. W drugim secie pozwoliły przyjezdnym zbliżyć się na jeden punkt (20:19), ale końcówka znów należała do Budowlanych. W trzeciej odsłonie, po asie serwisowym najlepszej wśród łodzianek Pencovej, prowadziły 14:10, ale później przeżywały trudne chwile. Minczanka wygrywały 18:17 i 24:23, jednak, podobnie jak we wcześniejszych setach, w końcówce większymi umiejętnościami i doświadczeniem wykazywały się gospodynie.

Wcześniej brązowe medalistki mistrzostw Polski uległy włoskiemu Igor Gorgonzola Novara 0:3 i pokonały wicemistrza Francji RC Cannes 3:0. W tabeli gr. C Grot Budowlani zajmuje drugie miejsce, za Igor Novarą, który w drugim spotkaniu 3. kolejki pokonał na wyjeździe RC Cannes 3:0. Z francuskim zespołem łodzianki zmierzą się na wyjeździe 5 lutego.

Grot Budowlani Łódź – Minczanka Mińsk 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Grot Budowlani Łódź: Femke Stoltenborg, Agata Babicz, Jovana Brakocevic, Jaroslava Pencova, Gabriela Polańska, Anna Bączyńska - Maria Stenzel (libero) - Małgorzata Śmieszek, Oliwia Urban, Ewelina Tobiasz

Minczanka Mińsk: Wera Salikowa, Hanna Kalinowskaja, Bogdana Anisowa, Katsiaryna Sakolczyk, Daria Waładzko, Hanna Hryszkewicz - Alena Fiedarynczyk (libero) – Wiktoria Hanijewa, Nadzieja Stoliar