Losowanie ME 2019: Polki poznały rywalki!

Siatkówka

Reprezentantki Polski w środowe południe poznały rywalki, z którymi zmierzą się podczas mistrzostw Europy siatkarek 2019. Biało-Czerwone jako gospodynie turnieju trafiły do Grupy B razem z Włoszkami, Belgijkami, Ukrainkami, Portugalkami i Słowenkami. Najciekawszym meczem w "polskiej grupie" będzie starcie drużyny Jacka Nawrockiego z wicemistrzyniami świata. Ceremonia losowania odbyła się w Stambule.

Polskie siatkarki w środowym losowaniu zostały rozstawione podobnie jak pozostałe trzy kraje: Turcja, Węgry i Słowacja, które będą gościć najlepsze zespoły Europy. Los nie oszczędził Biało-Czerwonych - trafiły do niełatwej grupy, w której najpoważniejszym przeciwnikiem wydają się wicemistrzynie świata Włoszki.

 

Mistrzostwa Starego Kontynentu po raz pierwszy w historii będą miały aż czterech gospodarzy. Obok Polski turniej finałowy zorganizują również trzy inne kraje: Turcja, Węgry i Słowacja. W imprezie zagra również osiem najlepszych drużyn Europy z 2017 roku. Będą nimi mistrzynie Serbki, srebrne medalistki Holenderki oraz Azerki, Włoszki, Rosjanki, Białorusinki, Niemki i  Bułgarki. Stawkę uzupełni 12 zespołów, które awansowały do rozgrywek po kwalifikacjach.

 

Wszystkie 24 reprezentacje zostały rozdzielone do pięciu koszyków zgodnie z miejscami w rankingu CEV. To efekt klasyfikacji z 2017 roku. Każda z drużyn znalazła się w jednej z czterech grup, która składa się z sześciu zespołów. 

 

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 23 sierpnia – 8 września, a miejsca rozgrywania meczów będą zależały od gospodarza danej grupy. Spotkania Grupy A oraz fazy finałowej odbędą się w Ankarze. Natomiast w Grupie B zawodniczki będą rywalizowały w Łodzi. Pozostałe mecze siatkarki rozegrają w Budapeszcie (Grupa C) i w Bratysławie (Grupa D).

 

Grupy mistrzostw Europy siatkarek 2019:

 

Grupa A: Turcja, Serbia, Bułgaria, Francja, Finlandia, Grecja

 

Grupa B: POLSKA, Włochy, Belgia, Ukraina, Portugalia, Słowenia

 

Grupa C: Węgry, Holandia, Chorwacja, Azerbejdżan, Rumunia, Estonia

 

Grupa D: Słowacja, Rosja, Niemcy, Białoruś, Hiszpania, Szwajcaria

 

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze