Puchar Włoch: Leon i spółka w półfinale

W środowym meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch ekipa Sir Safety Perugia pokonała Kioene Padova 3:1 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek. Tradycyjnie w barwach ekipy Lorenzo Bernardiego najlepiej punktował Wilfredo Leon.

Oba zespoły rywalizują w Serie A1, ale zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli siatkarze z Perugii, którzy liderują w tabeli z bilansem piętnastu zwycięstw oraz trzech porażek. Ich środowi rywale zajmują siódme miejsce, spisując się w kratkę (dziewięć zwycięstw i dziewięć porażek). W ostatni starciu obu ekip, to jednak Padova okazała się niespodziewanie lepsza, wygrywając 9 grudnia w lidze 3:1.

Warto podkreślić, że niżej notowani zawodnicy z Padwy postawili twarde warunki. W pierwszym secie Wilfredo Leon i spółka wygrali "zaledwie" 25:22. W drugiej partii kibice oglądali jednostronne widowisko (25:19), ale ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, gdy wydawało się, że Perugia pójdzie za ciosem, do głosu doszli rywale.

W najbardziej wyrównanym secie to Kioene Padova okazała się minimalnie lepsza. To jednak mocno pobudziło mistrzów Włoch w kolejnej odsłonie, wygrywając ostatecznie 3:1. Co ciekawe, to trzeci z rzędu taki rezultat jaki padł w konfrontacji obu zespołów.

Najlepiej punktującym w barwach gospodarzy był Wilfredo Leon, który zdobył 24 oczka. Dobrze też zaprezentował się Aleksandar Atanasijevic, który na swoim koncie zapisał 14 punktów.

Sir Safety Perugia - Kioene Padova 3:1 (25:22,25:19,23:25,25:19)