Antiga postąpił wbrew radom Kurka i... miał rację!

W ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarze ONICO Warszawa po trudnej przeprawie pokonali w Nysie miejscową Stal 3:1. Spotkanie dostarczyło kibicom sporo emocji. Po jednej z akcji czwartego seta, mimo protestów atakującego Bartosza Kurka, trener Stephane Antiga poprosił o weryfikację i jak się okazało, miał rację!

Sytuacja miała miejsce przy stanie 11:11 w czwartym secie. Kurek zaatakował, a sędziowie stwierdzili, że nie był to atak skuteczny. Antiga natychmiast poprosił o challenge, choć atakujący ONICO był przekonany, że zaatakował bez bloku i odradzał trenerowi taki ruch. Jak się okazało, trenerski nos, czy też siatkarskie oko, nie zawiodły Antigi. Szkoleniowiec nie sprawdzał bloku, tylko to, czy piłka trafiła w boisko. Okazało się, że piłka po ataku Kurka trafiła w końcową linię!

To był ważny moment czwartego i – jak się później okazało – ostatniego seta tego meczu. W kolejnej akcji Nikołaj Penczew popisał się asem serwisowym i zamiast 12:11 dla gospodarzy, momentalnie zrobiło się 11:13. Goście zaczęli budować przewagę i set zakończył się porażką siatkarzy z Nysy (18:25).