Co się dzieje z PGE Skrą Bełchatów?

Siatkówka

Sześć porażek w czternastu meczach PlusLigi, szóste miejsce w tabeli i porażka w środowym ćwierćfinale Pucharu Polski. Sezon 2018/2019 na razie jest bardzo nieudany dla siatkarskiego mistrza kraju. W najnowszym magazynie "Prawda Siatki" Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: co dzieje się z PGE Skrą Bełchatów?

Jerzy Mielewski: Co się dzieję z PGE Skrą Bełchatów? Czy ten zespół walczy o "szóstkę"?

 

Wojciech Drzyzga: Nie ma Mariusza Wlazłego, takiego, jakiego znamy. Ale było już wiadomo, że prawdopodobnie Mariusz będzie miał zniżki jakości gry. On i tak się jakoś obroni. Jednak dziwne jest to, że Skra tak w niego wierzy, tak na nim polega, jakby wciąż był głównym elementem zespołu. On wciąż jest bardzo ważny, ale już nie w takim wymiarze, jak było w latach jego świetności.

 

Grzegorz Łomacz ma słabszy sezon?

 

Cóż, rozgrywający zawsze płacą jakąś cenę, szczególnie gdy nie idzie. Gra Grześka jest taka "zwyczajna". On też czuje, że zespół trochę nie funkcjonuje. Szkoda, że nie spotkamy ich na finałach Pucharu Polski, bo gdybyśmy spędzili z nimi dwa dni, to wtedy moglibyśmy powiedzieć coś więcej. Bo to widać, jak ze sobą rozmawiają, jak chodzą... Czasami można coś zauważyć. Oni pojechali do ZAKSY tak trochę na "stracenie". Raz, że od ZAKSY wszyscy się w Polsce odbijają, dwa, że Skra ma słabszy okres "zdrowotnie". Oni się nie czują, nie ma ognia.

 

Wychodzi na to, że jak nie ma Penczewa, to nie ma gry. Penczew był takim katalizatorem. Teraz są np. potworne problemy z przyjęciem.

 

Słabość gry i problemy Skry w zeszłym sezonie, aż do finałów, wynikały z ich "chybotania się" na przyjęciu, taki zero-jedynkowe granie. Na pewno Szalpuk nie jest w stabilnej formie, jego występy są przerywane drobnymi urazami, a to zawsze wybija zawodnika z rytmu. Mistrz Polski jak jest na szóstym miejscu w tabeli, ze sporą liczbą porażek, to w klubie ludzie "mruczą". Zobaczcie co się stało z Asseco Resovią. Teraz jest prawie na dnie i już chyba niewielu kibiców wierzy w to, że ten zespół odpali.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Cały odcinek "Prawdy Siatki" do obejrzenia TUTAJ.

 

WYNIKI I TABELA PLUS LIGI

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze