GP w judo: Kowalczyk siódma w Tel Avivie

Sporty walki

Młodzieżowa mistrzyni Europy w judo Julia Kowalczyk (57 kg) zajęła siódme miejsce w otwierających cykl IJF World Tour zawodach Grand Prix w Tel Awiwie. To turniej zaliczany do kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

Polka wygrała w eliminacjach w 73 sekundy z Włoszką Federicą Luciano i w dogrywce z wyżej notowaną Słowenką Kają Kajzer. W ćwierćfinale przegrała przez ippon z medalistką mistrzostw świata i Europy Węgierką Hedvig Karakas, zaś w repesażu spotkała się z wicemistrzynią globu Brytyjką Nekodą Smythe-Davis. Kowalczyk w dogrywce uległa judoczce, która zajmuje czwarte miejsce w rankingu międzynarodowej federacji; zawodniczka Polonii Rybnik jest 42.

W izraelskim turnieju, który potrwa do soboty, wystąpi jeszcze czworo reprezentantów Polski, m.in. brązowy medalista ME seniorów z 2016 roku Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) w wadze 90 kg.