Historyczny sukces siatkarzy z Zawiercia (WIDEO)

Siatkówka

Siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie pokonali ekipę Cerrad Czarnych Radom i awansowali do Final Four Pucharu Polski. To historyczny sukces klubu, który od 2017 roku występuje w PlusLidze.

Siatkarska sekcja Warty powstała w 1972 roku. Szczytowym osiągnięciem były występy w II lidze na początku lat dziewięćdziesiątych, kilka lat później klub został jednak rozwiązany. Rok 2011 przyniósł reaktywację klubu z inicjatywy prezesa firmy Aluron Kryspina Barana. Drużyna z roku na rok pięła się w górę, od IV ligi, do I – gdzie udało się awansować w 2014 roku.

 

Kolejna historyczna data to rok 2017, w którym Aluron Virtu Warta prowadzona przez Dominika Kwapisiewicza, po trzech sezonach spędzonych na zapleczu ekstraklasy, uzyskała awans do PlusLigi. Zadecydowało o tym zwycięstwo w meczach barażowych z rywalem zza miedzy – AZS Częstochowa.

 

Pierwszy sezon w elicie przyniósł 9. miejsce, wywalczone pod wodzą trenera Emanuele Zaniniego. Zawiercianie wnieśli do PlusLigi nie tylko ambitną, waleczną drużynę, ale również wspaniałych kibiców, którzy potrafią stworzyć niepowtarzalną atmosferę zarówno we własnej hali, jak i podczas meczów wyjazdowych.

 

W kolejnym klub przejął Mark Lebedew. Apetyty sportowe znacznie wzrosły – w Zawierciu marzą o grze w play–offach. Pierwszym sukcesem tego sezonu, ale też historycznym osiągnięciem klubu jest awans do Final Four Pucharu Polski 2019. W ćwierćfinale pokonali w Radomiu Cerrad Czarnych (3:1). Najlepszym zawodnikiem (MVP) tego spotkania wybrano Marcina Walińskiego, który zdobył 22 punkty.

 

W walce o finał zmierzą się we Wrocławiu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, drużyną wciąż niepokonaną w krajowych rozgrywkach w obecnym sezonie. Forma siatkarzy trenera Lebedewa w ostatnim czasie zaskoczyła renomowanych rywali. W lidze ograli ONICO Warszawa, w PP Cerrad Czarnych, a więc drużyny wyżej notowane w tabeli PlusLigi. Czy podczas Final Four we Wrocławiu Jurajscy Rycerze sprawią kolejną niespodziankę? 

 

W załączonym materiale wideo fragmenty meczu PP Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie (1:3) oraz wypowiedzi siatkarzy i trenerów.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze