Lekkoatletyczne gwiazdy powalczą w Toruniu

Inne
Lekkoatletyczne gwiazdy powalczą w Toruniu
PAP/EPA

Kilka ciekawych pojedynków światowych gwiazd lekkoatletyki zobaczą kibice mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbędzie się 6 lutego w Toruniu. W zawodach zaliczanych do World Indoor Tour wystąpią m.in. tyczkarz Sam Kendricks, kulomiotka Christina Schwanitz i sprinterka Marie-Josee Ta Lou.

Na starcie nie zabraknie również polskich gwiazd "królowej sportu", m.in. tyczkarzy Piotra Liska (OSOT Szczecin) oraz Pawła Wojciechowskiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), mistrzyni Europy z Berlina w pchnięciu kulą Pauliny Guby (AZS UMCS Lublin) czy podwójnej mistrzyni Europy na 400 m i w sztafecie 4x400 m Justyny Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice).

 

Dyrektor i pomysłodawca toruńskiego mityngu Krzysztof Wolsztyński podkreślił podczas czwartkowej konferencji prasowej, że ma ogromną przyjemność po raz piąty organizować zawody tej rangi.

 

- Po czterech latach udało się nam pozyskać sponsora tytularnego, co jest efektem naszej pracy przez minione cztery lata. Podkreślić trzeba duży wkład miasta Torunia, bez którego nie byłoby mityngu. W Arenie Toruń zobaczymy między innymi mistrza świata w skoku w dal Juana Miguela Echevarrię czy multimedalistkę w biegach średnich Laurę Muir. Obsada tych zawodów jest tak mocna, że wiele rekordów mityngu jest zagrożonych. Doceniam bardzo Marcina Lewandowskiego, który po raz kolejny całe swoje honorarium z Orlen Copernicus Cup przekaże na cele charytatywne - podkreślił Wolsztyński.

 

Obecny na konferencji Wojciechowski poinformował, że właśnie wrócił z obozu, podczas którego dobrze mu się skakało na treningach.

 

- Wiadomo, że najważniejsze jest, aby wysoko skakać na zawodach i do tego będę dążyć. Cieszę się, że mogę startować w Toruniu na Orlen Copernicus Cup, ponieważ bardzo liczę na wsparcie mojej rodziny, która przyjedzie do Torunia - mówił.

 

Wśród najciekawszych pojedynków tegorocznej edycji zapowiada się rywalizacja w pchnięciu kulą pań pomiędzy Schwanitz oraz Gubą, w skoku o tyczce mężczyzn, w którym zaprezentują się Kendricks, Wojciechowski, Lisek oraz Shawnacy Barber czy na 400 m, gdzie rywalizować będą Święty-Ersetic, Lea Sprunger, Lisanne de Witte oraz powracająca do walki na bieżni, specjalizująca się w dystansie dwukrotnie dłuższym Joanna Jóźwik (AZS-AWF Warszawa).

 

Kibice zobaczą w Arenie Toruń także m.in. halowego mistrza świata w skoku wzwyż Mateusza Przybyłkę, złotego medalistę ostatnich HMŚ na 1500 m Etiopczyka Samuela Tefera i wicemistrzynię świata na 100 m sprinterkę Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

Toruński mityng będzie trzecim w tegorocznym cyklu IAAF World Indoor Tour, które są halowym odpowiednikiem Diamentowej Ligi. Pierwsza zawody odbędą się w sobotę 26 stycznia w Bostonie, a finał zaplanowano 20 lutego w niemieckim Duesseldorfie.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze