MŚ piłkarzy ręcznych: Rekordowa frekwencja

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Rekordowa frekwencja
fot. PAP/EPA

Organizatorzy odbywających się w Niemczech i Danii mistrzostw świata piłkarzy ręcznych poinformowali, że jeszcze przed półfinałami ustanowiony został rekord frekwencji. Dotychczasowe spotkania obejrzało z trybun 837 tysięcy kibiców.

"Razem z Danią możemy się na dziś pochwalić wynikiem 837 tysięcy kibiców" - oświadczył Mark Schober z niemieckiej federacji piłki ręcznej (DHB).

 

Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2007 roku - rozgrywany w Niemczech turniej obejrzało 750 tysięcy widzów. Wówczas w finale gospodarze pokonali Polaków 29:24.

 

Zadowolony z zainteresowania fanów był też prezes DHB Andreas Michelmann. "Nigdy nie przeżyłem czegoś takiego. Oba kraje już dawno zwariowały na punkcie piłki ręcznej, ale teraz dzieje się coś niesamowitego" - zaznaczył.

 

W piątek w półfinałach w Hamburgu Niemcy zmierzą się z Norwegią, a Dania z broniącą tytułu Francją. W niedzielę mecz o trzecie miejsce i finał odbędą się w duńskim Herning.

 

Reprezentacja Polski nie awansowała do tegorocznej imprezy. W poprzednich mistrzostwach świata, w 2017 roku we Francji, biało-czerwoni zajęli 17. miejsce.

 

WYNIKI MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze