Nawrocki: Nasza grupa jest najbardziej wyrównana

Siatkówka

W środę poznaliśmy rywalki Polek na zbliżających się mistrzostwach Europy w siatkówce. W magazynie #7strefa nasi eksperci i zaproszeni goście skomentowali i ocenili grupy tego turnieju. - W mojej opinii jest to grupa najbardziej wyrównana. Tutaj jest nawet pięć zespołów, które będą walczyć o pierwszą czwórkę - powiedział trener Reprezentacji Polski kobiet Jacek Nawrocki.

W łódzkiej grupie Polska zmierzy się z Włochami, Belgią, Ukrainą, Portugalią oraz Słowenią. W studiu programu #7strefa był obecny trener naszych zawodniczek, któremu ciężko było wskazać faworyta naszej grupy.

- W każdej grupie widzimy dwa lub trzy zespoły, które nie powinny mieć problemów z awansem. U nas poza Belgijkami i Włoszkami, mamy co najmniej kolejne dwie reprezentacje z szansą na dalszą grę w turnieju - powiedział selekcjoner.

Zdaniem ekspertów w studiu drużyną, która może sprawić niespodziankę, jest Ukraina. W poprzednim turnieju nasze sąsiadki zakończyły mistrzostwa tuż przed Belgią, więc niewątpliwie stać je na wyjście z grupy.

- Zwracam uwagę na Ukrainę. Na poprzednim turnieju dwa mecze z ich udziałem kończyły się tie-breakiem. Ukrainki były w grupie m.in. z Rosją, Bułgarią i Turcją i przez długi czas miały szansę na wyeliminowanie tych zespołów - dodał Nawrocki.

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze