Arnautovic wykluczył na razie transfer do Chin

Piłka nożna
Arnautovic wykluczył na razie transfer do Chin
fot. PAP

Piłkarz West Ham United Marko Arnautovic, mimo lukratywnej oferty, wykluczył transfer do ligi chińskiej w czasie tego okresu transferowego. 29-letni napastnik jest czołowym graczem reprezentacji Austrii, która będzie rywalem Polski w eliminacjach mistrzostw Europy 2020.

Według brytyjskich mediów, strona chińska była skłonna wyłożyć za Austriaka ok. 40 milionów euro. Jak podała BBC, zawodnik mógłby zarabiać nawet ok. 200 tys. funtów tygodniowo. Nie podawano nazwy klubu, w niektórych spekulacjach pojawiała się informacja o zespole z Szanghaju.

 

"Myślę, że nie jest tajemnicą, że była oferta dla mnie. Muszę przyznać, że była bardzo kusząca dla mnie i mojej rodziny" - przyznał Arnautovic na Instagramie.

 

Jak przyznał, swoje obowiązki w drużynie wypełnia w stu procentach, ale potrzebował też trochę czasu, aby porozmawiać ze swoim klubem, żoną i resztą rodziny.

 

"Teraz postanowiłem położyć kres wszystkim spekulacjom. Chcę odłożyć oferty na bok, pomóc klubowi wspiąć się jak najwyżej w tabeli i spróbować wygrać Puchar Anglii" - dodał.

 

West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, zajmuje po 23. kolejce dziesiąte miejsce w angielskiej ekstraklasie.

 

Arnautovic został niedawno wybrany najlepszym piłkarzem Austrii 2018 roku w ankiecie agencji prasowej APA. W sezonie 2017/18 zdobył 11 bramek w Premier League. W obecnym ma na koncie siedem ligowych trafień w 16 meczach (kilka spotkań opuścił m.in. z powodu kontuzji).

 

Austria będzie jednym z rywali reprezentacji Polski w rozpoczynających się wiosną kwalifikacjach mistrzostw Europy 2020. Obie drużyny spotkają się w Wiedniu już 21 marca - w pierwszej kolejce zmagań.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze