Kibice z Cardiff uczcili pamięć Sali. Kwiaty i transparenty pod stadionem

Piłka nożna
Kibice z Cardiff uczcili pamięć Sali. Kwiaty i transparenty pod stadionem
fot. PAP

Kibice Cardiff City oraz FC Nantes łączą się w smutku, po zakończeniu przez policję akcji poszukiwawczej Emiliano Sali. Szansę na uratowanie napastnika są niemal zerowe. Pod Cardiff City Stadium Walijczyjcy przynieśli liczne kwiaty, zdjęcia oraz transparenty.

Policja w Guernsey oficjalnie poinformowała rodziny pasażera i pilota, że akcja poszukiwawcza samolotu, który we wtorek zniknął z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich, została zakończona. Na pokładzie awionetki był nowy piłkarz Cardiff City Emiliano Sala.

Fani ze stolicy Walii spontanicznie zebrali się pod stadionem drużyny. W hołdzie argentyńskiemu napastnikowi złożono kwiaty, szaliki, liczne flagi. Uwagę piłkarskiego środowiska wzbudził transparent przygotowany przez kibiców. "Nigdy nie widzieliśmy, jak grasz, nigdy nie widzieliśmy, jak strzelasz gole, ale Emiliano, nasz piękny ptaku na zawsze będziemy cię kochać"- głosił napis na specjalnie przygotowanym płótnie.

 

28-letni argentyński napastnik przeszedł z FC Nantes do klubu angielskiej ekstraklasy za 17 mln euro. We wtorek miał dołączyć do walijskiego zespołu, a w środę - odbyć pierwszy trening.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze