Kontuzja kolegi zablokuje transfer Kownackiego? Niemcy mogą się rozmyślić

Piłka nożna
Kontuzja kolegi zablokuje transfer Kownackiego? Niemcy mogą się rozmyślić
fot. Cyfrasport

Wiele wskazywało na to, że Dawid Kownacki zostanie piłkarzem Fortuny Duesseldorf. Sampdoria Genua odsunęła Polaka od drużyny i otwarcie przyznała, że może szukać nowego klubu. Tymczasem kontuzja Gianluki Caprariego może sprawić, że napastnik kadry U-21 będzie musiał spędzić kolejne sześć miesięcy w Sampdorii Genua.

Fortuna, która poważnie interesuje się Kownackim, powoli traci cierpliwość. Niemcy zaproponowali 12 milionów euro, co pobiłoby ich rekord transferowy sześciokrotnie. Sampdoria kilkakrotnie zwiększała finansowe oczekiwania, teraz woli zatrzymać swojego napastnika na kolejne sześć miesięcy.

Cały zwrot sytuacji jest spowodowany kontuzją głównego napastnika Caprariego. 25-letni snajper doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na najbliższe dwa miesiące. W obliczu tych wydarzeń Sampdoria nie chce pozbyć się swojego rezerwowego. Poza Kownackim włoski klub posiada jeszcze opcje w postaci trzech innych ofensywnych zawodników - Fabio Quagliarelli, Manolo Gabbiadiniego oraz Gregoire'a Defrela.

Decyzja klubu nie jest dobrą wiadomością dla Polaka. Pomimo kontuzji włoskiego napastnika, Kownacki nie ma dużych szans na grę w zespole. To zła informacja także dla reprezentacji U-21, której 21-letni piłkarz jest kapitanem. Brak gry przez najbliższe pół roku może znacząco obniżyć jego dyspozycję.

WYNIKI I TABELA SERIE A

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze