LSK: Sensacja w Bydgoszczy! Pałac przegrał z Energą MKS Kalisz

Siatkówka

Tego, co wydarzyło się w Bydgoszczy chyba nikt się nie spodziewał. Jedna z lepiej prezentujących się w tym sezonie ekipa Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz przegrała przed własną publicznością 1:3 (26:24, 25:27, 20:25, 18:25) z Energą MKS Kalisz w meczu szesnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Sezon 2018/2019 jest dla siatkarek Pałacu naprawdę dobry. Podopieczne trenera Piotra Mateli co prawda w początkowych kolejkach nieco zawodziły, lecz z biegiem czasu rozkręcały się i wspinały w ligowej tabeli. Nieoczekiwanie znalazły się w ścisłej czołówce LSK i poważnie zagrażają faworytom. O ile ciężko będzie im odrobić dwunastopunktową stratę do Chemika Police, o tyle są szanse na dogonienie ŁKS Commercecon Łódź, Developresu SkyRes Rzeszów czy Grot Budowlanych Łódź.

 

Kaliszanki z kolei po awansie z zaplecza LSK płacą frycowe. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego wygrały wcześniej zaledwie trzy spotkania, co dało im dziewięć punktów. W meczu z Pałacem ciężko było typować beniaminka w roli faworyta.

 

Początek premierowej partii zwiastował spore emocje. Do stanu 12:12 zespoły walczyły punkt za punkt. Wtedy na zagrywce pojawiła się Ewelina Krzywicka. Przyjmująca Pałacu popisała się trzema znakomitymi zagrywkami, które w znacznym stopniu utrudniły rywalkom grę i pozwoliły złapać dwupunktową przewagę. Trener Pasiński starał się przerwać złą passę swojego zespołu, wziął czas, lecz na niewiele to się zdało. Dopiero w końcówce gra znacząco się wyrównała. Górą były jednak gospodynie (26:24).

 

Porażka wyraźnie rozdrażniła kaliszanki. Po zmianie stron rozpoczęły z wysokiego "c". Na samym początku prowadziły 5:0 i kiedy wydawało się, że powinny pewnie rozstrzygnąć drugą partię na swoją korzyść one straciły koncentrację i pozwoliły rywalkom dogonić się przed samą metą. Bydgoszczanki miały nawet piłkę setową, lecz nie zdołały jej wykorzystać, co przepłaciły porażką 25:27.

 

Jak się okazało nie był to koniec kłopotów gospodyń. Dość gładko przegrały dwie kolejne partie, a to oznaczało sensacyjną porażkę w całym meczu 1:3.

 

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 1:3 (26:24, 25:27, 20:25, 18:25)

 

Pałac: Patrycja Polak Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Monika Jagła (L) oraz Joanna Kuligowska, Kinga Różyńska, Monika Fedusio

 

Energa MKS: Adrianna Budzoń, Ljubica Kecman, Alicia Ogoms, Anna Miros, Ewelina Brzezińska, Ewelina Janicka, Klaudia Kulig (L) oraz Katarzyna Wawrzyniak, Kinga Dybek, Rebecka Lazic

 

MVP: Adrianna Budzoń

 

WYNIKI I TABELA LIGI SIATKÓWKI KOBIET

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze