ME w bojerach: Złoto Radzkiego, srebro Zakrzewskiego

Jarosław Radzki (Warmia Olsztyn) zdobył złoty, a Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) srebrny medal bojerowych mistrzostw Europy klasy DN, które rozgrywane były na jeziorze Śniardwy, a bazą uczestników były Mikołajki. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Rybicka (CHkŻ Chojnice).

Radzki awans na pierwsze miejsce zawdzięcza drugiej pozycji w piątym, zwycięstwu w szóstym wyścigu i czwartej lokacie w kończącym zmagania ślizgu. Zakrzewski był kolejno pierwszy, drugi i trzeci. Na najniższym stopniu podium stanął Estończyk Mihkel Kosk.

Dotychczasowy lider Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) w piątek był siódmy, piąty i ósmy, co skutkowało spadkiem na piątą lokatę. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

Rybicka jako jedyna z kobiet dostała się do grupy A i była pewna triumfu. W klasyfikacji łącznej uplasowała się na 29. miejscu.

Do regat przystąpiło 119 zawodników reprezentujących 17 państw. Organizatorem ME była Flota Węgierska DN oraz IDNIYRA Europe.

Na starcie zabrakło tym razem 12-krotnego mistrza świata i siedmiokrotnego mistrza Europy Karola Jabłońskiego (OKŻ Olsztyn), który przebywa obecnie w Miami z kadrowiczami żeglarskich klas olimpijskich i zaangażowany jest w pomoc w ich przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio.