Sala miał wyruszyć do Cardiff wcześniejszym lotem! Zmienił mu się pilot

Piłka nożna
Sala miał wyruszyć do Cardiff wcześniejszym lotem! Zmienił mu się pilot
fot. PAP

Piłkarski świat nie może poradzić sobie z tym, co stało się z najdroższym piłkarzem w historii Cardiff City. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można było zapobiec tragedii z udziałem Emiliano Sali? Okazuje się, że godzina lotu oraz pilot zmieniły się niemal w ostatniej chwili.

W poniedziałek wieczorem samolot, na którego pokładzie znajdował się pilot Dave Ibbotson oraz piłkarz Emiliano Sala, w tajemniczych okolicznościach zniknął z radarów w okolicach kanału La Manche. W kolejnych dniach odbyły się akcje poszukiwawcze, które nie przyniosły skutku. W czwartek policja w Guernsey, że "szanse odnalezienia zaginionych żywych są znikome".

 

W ostatnich dniach pojawiło się sporo informacji o Argentyńczyku - choćby to, że w trakcie lotu bał się o swoje życie. - Jesteśmy w samolocie, który wygląda, jakby miał się rozpaść. Tato, naprawdę się boję - tak brzmiała jego ostatnia głosowa wiadomość.

 

Eksperci byli w szoku, że samolot wyposażony w tak stare transpondery, które nie będą w stanie precyzyjnie odtworzyć trasy, został dopuszczony do lotu wieczorem w bardzo trudnych warunkach. Jak się okazało, Sala miał udać się do Cardiff 10 godzin wcześniej. Przebycie kanału La Manche odbyłoby się wtedy za dnia. Lot został jednak anulowany - nie wiadomo dlaczego.

 

Zmienił się też pilot. Początkowo miał nim być David Henderson, lecz po odwołaniu lotu zastąpił go Ibbotson, który w sobotę odbył podróż z Cardiff do Nantes. 60-latek zatrzymał się w jednym z hoteli, a w poniedziałek rano miał udać się taksówką na lotnisku. W ostatniej chwili anulował transport i wrócił do hotelu. Wieczorem wraz z Salą wzbił się w powietrze...

 

We wtorek policja informowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodziły one z awionetki.

 

W Nantes i w Cardiff kibice spontanicznie zbierali się i składali kwiaty. Słowa wsparcia w internecie publikują piłkarze i kluby z wielu krajów.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

 

WYNIKI I TABELA LIGUE 1

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze