Gol Linetty'ego po fantastycznej akcji i rekord Quagliarelli! (WIDEO)

Fantastyczny występ Sampdorii przyniósł bramki Karola Linetty'ego i Fabio Quagliarelli. Polski pomocnik wykończył świetną "klepkę" zespołu, a lider klasyfikacji strzelców wyrównał rekord strzelecki Gabriela Batistuty. Zespół z Genui nie dał szans Udinese i wygrał 4:0.

Linetty wrócił na boisko po urazie, którego nabawił się dwa tygodnie temu.

Po 56 minutach gospodarze prowadzili już 2:0, a dwa gole z rzutów karnych strzelił Fabio Quagliarella (33. i 56.), który wyrównał rekord strzelecki Gabriela Batistuty. Argentyńczyk trafiał w jedenastu kolejnych meczach Serie A, a doświadczony włoski snajper wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców z 16 trafieniami.

W 68. minucie bramkarza gości strzałem z lewej strony pola karnego z około 11 metrów pokonał Linetty. 10 minut później wynik spotkania ustalił Manolo Gabbiadini.

Linetty powrócił na boisko po urazie, którego nabawił się dwa tygodnie temu w meczu z Milanem w Pucharze Włoch. 23-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie. Cały mecz zagrał również Bartosz Bereszyński, a Dawid Kownacki w 85. minucie wszedł na boisko za Quagliarellę. W kadrze meczowej gości nie znalazł się Łukasz Teodorczyk.

Przed niedzielnymi meczami tej kolejki Sampdoria z 33 punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Mecze włoskiej Serie A transmitowane są na antenach Eleven Sports.

Gol Karola Linetty'ego i skrót meczu w załączonych materiałach wideo.