Kelner na rozegraniu w #VolleyWrocław

Siatkówka
Kelner na rozegraniu w #VolleyWrocław
fot. Instagram

#VolleyWrocław poinformował o podpisaniu kontraktu z nową siatkarką. Klub wzmocniła Jolanta Kelner, która gra na pozycji rozgrywającej. Zastąpi tymczasowo Weronikę Wołodko, do czasu powrotu młodej siatkarki do zdrowia.

Wrocławskiej drużyny nie omijają w tym sezonie kontuzje. Po urazach kolana Klaudii Felak i Roksany Wers, wyłączających te siatkarki z gry – teraz równowagę w drużynie zachwiała absencja Weroniki Wołodko. Z powodu choroby młoda rozgrywająca nie może, do czasu wyzdrowienia, uprawiać zawodowo sportu. Obecnie przebywa w domu, gdzie kontynuuje leczenie.

 

W miejsce Wołodko klub zakontraktował Kelner. To siatkarka, która praktycznie całą swoją karierę rozegrała zagranicą – w USA, Niemczech oraz Francji. Teraz jej zadaniem jest przede wszystkim pomoc drużynie swoim doświadczeniem w trudnym momencie, w jakim się znalazł wrocławski zespół. Kelner obecnie mieszka we Wrocławiu, niejednokrotnie obserwowała w Hali Orbita grę swoich nowych koleżanek z drużyny.

 

– Niestety los mocno testuje nas w tym sezonie. Po dwóch poważnych kontuzjach, przyszło nam się zmierzyć z chorobą Weroniki. W tej sytuacji byliśmy zmuszeni zakontraktować do zespołu rozgrywająca. Wybór padł na Jolę Kelner, która ma duże doświadczenie. Praktycznie przez cała swoją karierę występowała w zespołach zagranicznych – powiedział pierwszy trener #VolleyWrocław Marek Solarewicz.

 

 

– Myśli o powrocie do profesjonalnego grania krążyły po głowie, więc gdy pojawiła się okazja, nie mogłam odmówić. Decyzję ułatwiło mi poznanie kadry trenerskiej i samych siatkarek - są to bardzo zdolni ludzie, którym uśmiech nie znika z twarzy. Cieszę się na kolejne intensywne miesiące trenowania i grania w #VolleyWrocław – tak sprawę powrotu do grania skomentowała Jolanta Kelner.

 

Wszyscy we Wrocławiu mocno trzymają kciuki za powrót do zdrowia Weroniki Wołodko. Jednocześnie klub podziękował Jolancie Kelner za profesjonalizm i pomoc, jaką obdarzyła wrocławską drużynę. Nowa rozgrywająca jest już zgłoszona do składu i będzie w składzie meczowym na najbliższe spotkanie ligowe – z BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Zagra z numerem 45.

RM, #VolleyWrocław

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze