Koniec koszmaru. Piłkarze Pogoni uwolnieni z Turcji

Piłka nożna
Koniec koszmaru. Piłkarze Pogoni uwolnieni z Turcji
fot. Cyfrasport

Po wielu godzinach spędzonych na lotnisku w Turcji piłkarze Pogoni Szczecin dotarli do Berlina. Prawie całą sobotę oczekiwali na start, bo w regionie Antalyi, gdzie byli na zgrupowaniu, szalała trąba powietrzna. Wiatr wiał z taką siłą, że przesuwał samoloty po płycie lotniska.

Szczecińska ekipa stawiła się na lotnisku około siódmej rano. Wylot zaplanowano na 9:00, jednak kilka minut po tej godzinie na koncie Pogoni na Twitterze pojawił się pierwszy film, na którym można zobaczyć, jak fatalna aura żegnała drużynę w Turcji. Nad tamtejszą riwierą doszło do nagłego załamania pogody. Szalały burze, z nieba sypał grad, przechodziły trąby powietrzne.

Później kilkakrotnie zamieszczano informacje o kolejnym opóźnieniu wylotu do Berlina, gdzie miał lądować samolot z Portowcami na pokładzie. Nie pozostawało jednak nic innego, jak cierpliwie czekać. W końcu nadeszła dobra informacja. O 16.00 samolot mógł wystartować.  Trzy godziny później na Twitterze poinformowano, że gracze są już w stolicy Niemiec, a stamtąd do Szczecina pojadą autobusem.

Z piłkarzami nie przyleciał trener Kosta Runjaic. On również spędził na lotnisku w Turcji kilka godzin, ale wylądował we Frankfurcie nad Menem. Stamtąd pojechał do domu, by świętować urodziny swojej żony.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze