Mityng im. Szewińskiej: Przyszłe gwiazdy walczyły w Toruniu

Inne
Mityng im. Szewińskiej: Przyszłe gwiazdy walczyły w Toruniu
fot. PAP

400 młodych zawodników z całej Polski rywalizowało w Toruniu w I Ogólnopolskim Mityngu U16 Pamięci Ireny Szewińskiej. Zawody były okazją do sprawdzenia się na początku sezonu halowego dla wielu utalentowanych lekkoatletów.

W Arenie Toruń młodzi adepci "królowej sportu" rywalizowali w biegach na 60 m, 60 m ppł, 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku wzwyż, w dal, o tyczce oraz w pchnięciu kulą.

 

- Cieszę się, że w Toruniu kilkaset dzieciaków może sprawdzić się w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. Takie zawody to także wspaniała forma docenia wybitnej zawodniczki Ireny Szewińskiej, która bardzo wiele zrobiła także dla tego regionu. Toruńska arena pozwala na lekkoatletyczną rywalizację osobom w każdym wieku - od najmłodszych zawodników po weteranów - powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

 

Organizatorem zawodów był MKL Toruń. Zawodom dzieci i młodzieży towarzyszyła wystawa zdjęć Ireny Szewińskiej. Pokazano na niej fotografie, które nie były wcześniej znane szerszej publiczności.

 

Szewińska, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce, wiceprezes PKOl i członkini MKOl, zmarła 29 czerwca 2018 roku w wieku 72 lat.

 

Najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, uznana najlepszą sportsmenką globu w 1974 roku, w igrzyskach wywalczyła trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Była rekordzistką Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze