MŚ w saneczkarstwie: Ósme miejsce polskiej dwójki. Najlepsi Niemcy

Niemieccy saneczkarze Toni Eggert i Sascha Benecken zdobyli złoty medal w rywalizacji dwójek w mistrzostwach świata w niemieckim Winterbergu. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ósme miejsce. W rywalizacji jedynek kobiet Polki uplasowały się na odległych pozycjach.

Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli rodacy zwycięzców Tobias Wendl i Tobias Arlt oraz Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller.

W sobotę rywalizowały też panie. Wyścig jedynek wygrała dwukrotna mistrzyni olimpijska Niemka Natalie Geisenberger, druga była jej rodaczka  Julia Taubitz, a trzecia Emily Sweeney ze Stanów Zjednoczonych. 25. miejsce w gronie 37 zawodniczek zajęła Ewa Kuls, 26. Natalia Wojtuściszyn, a 27. Klaudia Domaradzka.

W niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw, startować będą indywidualnie mężczyźni i na koniec sztafety.

W piątek rywalizowano w sprincie. Chmielewski i Kowalewski zajęli 10. miejsce, a indywidualnie biało-czerwoni w tych konkurencjach nie startowali.