Piłkarze Nawałki jednak zagrali. Aura się zlitowała

Piłkarzom Lecha Poznań udało się rozegrać jeden z dwóch zaplanowanych na sobotę meczów kontrolnych na zgrupowaniu w Belek. Pogoda w Turcji nieco się poprawiła, ale i tak sparing ze Sturmem Graz rozgrywano w bardzo trudnych warunkach. Cały czas wiał silny wiatr i padał deszcz. Podopieczni Adama Nawałki przegrali 1:2.

W sobotnie popołudnie Lech poinformował na swoim profilu na Twitterze, że z powodu fatalnej pogody zostały odwołane sparingi  ze Sturmem Graz i ze słowacką drużyną DAC Dunajska Streda. Oprócz informacji zamieszczono też zdjęcie boiska pokrytego kulkami gradu.

Huraganowy wiatr, grad i wielka ulewa w końcu ustąpiły, Lech wysłał więc informację, że da się grać. Porozumiano się z Austriakami i do sparingu ze Sturmem ostatecznie doszło.

Mimo poprawy pogody warunki wciąż były trudne. W Belek nadal padało i dmuchało. Miało to wpływ na wynik meczu, pierwszego gola polski zespół stracił bowiem w niecodziennych okolicznościach. W 29. minucie, po dośrodkowaniu Thomasa Schrammela z rzutu rożnego, piłkę do bramki Putnockiego skierował... wiatr. Lech przegrywał do przerwy 0:1, nie wiadomo było, czy pogoda pozwoli na rozegranie drugiej części meczu.

Ostatecznie to się udało. W drugiej połowie trenerzy dokonali wielu zmian, w 78. minucie po kontrataku Ivan Ljubic strzelił drugiego gola dla Sturmu, a jedyną bramkę dla zespołu trenera Nawałki zdobył środkowy obrońca, Rafał Janicki. Było to tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Z rezerwowych zawodników Lecha wyznaczonych do udziału w tym sparingu, na boisku nie pojawił się jedynie Krzysztof Bąkowski. On i reszta piłkarzy Lecha wystąpi w kontrolnym meczu z DAC Dunajska Streda, który został przełożony na inny termin.

Skład Lecha w meczu ze Sturmem Graz: Matus Putnocky (82' Karol Szymańsk) – Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Wiktor Pleśnierowicz (69' Dimitris Goutas), Vernon de Marco – Tomasz Cywka (74' Mateusz Skrzypczak), Łukasz Trałka – Kamil Jóźwiak (82' Karol Smajdor), Darko Jevtić (46' Mihai Radut), Maciej Makuszewski (72' Juliusz Letniowski)  – Christian Gytkjaer (74' Paweł Tomczyk)