Hit rozczarował. Debiut Piątka i bardzo dobry mecz Zielińskiego

Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy. Krzysztof Piątek zadebiutował w barwach AC Milan w zremisowanym bezbramkowo spotkaniu 21. kolejki Serie A przeciwko Napoli. Samo starcie rozczarowało, ale na pocieszenie należy podkreślić bardzo dobry występ Piotra Zielińskiego.

Rzadko zdarza się, aby w szlagierze Serie A oczy nie tylko polskich kibiców, ale również całej Italii były zwrócone na reprezentantów Biało-Czerwonych. Kibice oraz dziennikarze ostrzyli sobie apetyty na pojedynek dwóch czołowych napastników - debiutującego w barwach Rososnerich Krzysztofa Piątka i najlepszego strzelca Napoli, Arkadiusza Milika. Jak się później okazało, to trzeci z naszych rodaków zaprezentował się najlepiej, a mowa o Piotrze Zielińskim.

Piątek według doniesień włoskich dziennikarzy miał zacząć i faktycznie zaczął mecz na ławce rezerwowych. W premierowej odsłonie jako pierwsi poważnie zaatakowali przyjezdni. W 6. minucie Jose Callejon wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i oddał mocny strzał z woleja, który jednak obronił Gigi Donnarumma. Odpowiedź Milanu nastąpiła kilka minut później, po tym jak Patrick Cutrone wpadł w pole karne, ale jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce.

W dalszej fazie rywalizacji nie działo się już zbyt wiele aż do przerwy. Oba zespoły oddawały strzały na bramkę, ale w żaden sposób bramkarze nie mogli czuć się zagrożeni.

Nieco ciekawiej było w drugiej połowie, a duża w tym zasługa Zielińskiego, który był bardzo aktywny. Polski pomocnik cofał się po piłkę na własną połowę, brał się za rozegranie, kreował akcje ofensywne i do tego sam kilkukrotnie przymierzył na bramkę. Niestety, za każdym razem lepszy od niego był Donnarumma lub były piłkarz m.in. Empoli po prostu minimalnie chybiał.

W 64. minucie Zieliński mógł mieć asystę przy trafieniu Milika, ale jego rodak po przyjęciu piłki w polu karnym oddał strzał w środek bramki, gdzie ustawiony był golkiper Milanu. W 71. minucie nastąpił długo oczekiwany moment i pojawienie się na murawie Piątka, który zastąpił Cutrone. Polak został owacyjnie przywitany przez kibiców na San Siro. Nie minęło pięć minut, a Piątek miał szansę zapisać się na listę strzelców, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę do przodu, wpadł w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez Kalidou Koulibaliego. W następnej akcji futbolówkę z linii bramkowej po strzale Mateo Musacchio wybił David Ospina.

W końcowych minutach bardzo aktywny był Zieliński, ale mimo wielu prób nie znalazł sposobu na pokonanie Donnarummy. W doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fabian Ruiz i Napoli musiało radzić sobie w osłabieniu. To jednak nie zmieniło oblicza tego meczu. Hit rozczarował, ale do ponownego starcia obu ekip dojdzie już 29 stycznia w ramach ćwierćfinału Pucharu Włoch. Być może wtedy będziemy świadkami zdecydowanie lepszego widowiska.

AC Milan - Napoli 0:0

Żółte kartki: Cutrone (17.) - Ruiz (18.93.), Albiol (86.)

Czerwona kartka: Ruiz (93.)

AC Milan: Donnaruma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta (Borini 69.) - Suso, Cutrone (Piątek 71.), Calhanoglu (Laxalt 90.)

Napoli: Ospina - Malcuit, Albiol, Koulibaly - Mario Rui (Ghoulam 72.), Callejon, Fabian, Zieliński - Insigne (Ounas 88.), Mertens (Verdi 80.), Milik

Wyniki i tabela Serie A

Transmisje meczów włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

Skrót meczu AC Milan - SSC Napoli w załączonym materiale wideo.
Relacja zakończona

Koniec meczu! Hit rozczarował. AC Milan zremisował bezbramkowo z Napoli. Najważniejszym momentem było wejście na boisko w drugiej połowie Krzysztofa Piątka. Niewidoczny był Arkadiusz Milik, a bardzo dobrze zagrał Piotr Zieliński. Dziękujemy za śledzenie relacji!

Prawdopodobnie ostatnia akcja meczu. Rzut wolny dla Napoli kilkadziesiąt metrów od pola karnego Milanu.

Zamieszanie w polu karnym Napoli. Blisko piłki był Piątek, ale Ospina wyłapuje górne zagranie.

Druga żółta i tym samym czerwona kartka dla Fabiana Ruiza za zagranie ręką. Napoli skończy mecz w dziesiątkę.

Sędzia dolicza pięć minut do regulaminowego czasu gry.

Laxalt za Calhanoglu w Milanie.

I znowu Zieliński. Kolejna próba Polaka, tym razem z dystansu, ale broni Donnarumma.

Ounas za Insigne w ekipie Napoli.

To była znakomita szansa dla Napoli! Zieliński dostał piłkę niemal jak na tacy w polu karnym Milanu, ale oddał strzał w środek, gdzie ustawiony był Donnarumma.

Faulowany Piątek przez Albiola przed polem karnym Napoli. Żółta kartka dla Hiszpana.

Nieznacznie chybił Piotr Zieliński! Polak oddał płaski strzał zza pola karnego, ale minimalnie obok słupka.

Zamieszanie w polu karnym Milanu. Rzut rożny dla Napoli.

Pierwsza zmiana w zespole Napoli. Verdi za Mertensa.

Ależ szansa dla Milanu! Strzał z bliska Musacchio, ale piłkę z linii bramkowej wybija Ospina!

W tej sytuacji ucierpiał jeszcze David Ospina, który potrzebuje pomocy lekarzy.

Pierwsza szansa Piątka! Polak wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Koulibaly! Rzut rożny.

Przed chwilą Piątek ucierpiał w walce o piłkę z Koulibalim, ale gramy dalej.

Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy! Historyczny moment! Piątek debiutuje w barwach Milanu, wchodząc za Patricka Cutrone.

Lada moment zobaczymy na boisku Krzysztofa Piątka! Przed chwilą Polak odebrał ostatnie wskazówki od sztabu szkoleniowego.

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W ekipie Milanu plac gry opuszcza Paqueta, a w jego miejsce Fabio Borini.

Dośrodkowanie Insigne do Milika, który oddał strzał głową. Donnarumma interweniował, ale i tak był spalony.

Bardzo dobre uderzenie z powietrza zza pola karnego Zielińskiego, ale znowu broni Donnarumma.

Ruiz z dystansu, ale nad bramką.

To mogła być polska bramka! Zieliński zagrał płasko z lewego skrzydła w pole karne do Milika. Ten przyjął piłkę i oddał mocny strzał, ale akurat w to miejsce, gdzie ustawiony był Donnarumma.

Mertens wpadł w pole karne, ale wygonił się do linii końcowej i z ledwością dośrodkował piłkę prosto w ręce Donnarummy, który ustawiony był na pierwszym słupku.

Rzut rożny i dośrodkowanie na głowę Koulibaliego, który faulował przy strzale głową.

Oba zespoły rozpoczęły drugą połowę bez zmian, a my oczywiście nadal czekamy na pojawienie się pewnego napastnika z ekipy Milanu...

Dośrodkowanie w pole karne Ruiego, ale wybijają piłkę gospodarze.

Rzut wolny dla Napoli kilkadziesiąt metrów do bramki Rossonerich.

Akcja Zielińskiego, który podaje do wbiegającego w pole karne Insigne. Ten oddaje bardzo lekki strzał, który nie miał prawa zaskoczyć Donnarummę.

Insigne zatańczył w polu karnym Milanu, ale ostatecznie stracił futbolówkę.

Tym razem Paqueta, ale dobrze broni Ospina. Milan zaczyna od mocnego uderzenia.

Znakomitą szansę miał Kessi, który nie dał rady umieścić piłki w siatce, będąc kilka metrów od bramki Ospiny. Tylko rzut rożny.

Zaczynamy drugą połowę!

Za chwilę początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy AC Milan remisuje z Napoli 0:0. Nie brakowało kilku dogodnych sytuacji stworzonych przez oba zespoły, ale jednak spodziewaliśmy się czegoś więcej. Mamy jeszcze drugą połowę. Czekamy na debiut Krzysztofa Piątka!

Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

Paqueta w polu karnym obrócił się z piłką, ale jego uderzenie obok słupka.

Precyzyjny strzał Callejona, ale piłka powędrowała obok dalszego słupka.

Calhanoglu i jego strzał, ale pewnie w bramce Ospina.

Przed szansą Zieliński, ale jego próba zza pola karnego obok słupka.

Ponad pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek.

Dwukrotnie groźnie zrobiło się pod polem karnym Milanu, ale za każdym razem dobrze w obronie Romagnoli.

Kąśliwy strzał z kilkudziesięciu metrów, po koźle, Calhanoglu, ale dobra interwencja Ospiny.

Mocny strzał z dystansu Suso, ale nad bramką.

I znowu żółty kartonik. Tym razem dla Fabiana Ruiza, który poślizgnął się, ale intencjonalnie zatrzymał piłkę ręką.

Dośrodkowanie wyłapuje Ospina, który dodatkowo był faulowany przez Cutrone. Arbiter postanowił wręczyć mu żółtą kartkę.

Rzut rożny dla Milanu po kombinacyjnej akcji.

I znowu Insigne. Tym razem strzał z dystansu, ale obok słupka.

Insigne dostał piłkę w polu karnym i zdołał oddać strzał, ale prosto w ręce Donnarummy.

Piłka w siatce Napoli, ale wcześniej gwizdek sędziego. Faul w ataku.

Rzut rożny dla Milanu.

Tym razem świetna akcja Milanu! Prostopadłe podanie Calhanoglu do Cutrone. Ten wpadł w pole karne, ale oddał strzał w boczną siatkę. Robi się coraz ciekawiej na San Siro!

Pierwszy strzał gospodarzy. Zza pola karnego uderzał Suso, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Ospinę.

Piłkarze Milanu tak szybko jak znaleźli się w polu karnym Napoli, tak szybko stracili futbolówkę. Przy piłce goście.

Szybko przenosimy się na połowę Napoli. Kontra Milanu, ale zakończona stratą.

Pierwsza znakomita akcja w tym spotkaniu! Dośrodkowanie z lewego skrzydła do zamykającego w polu karnym Callejona. Ten oddał strzał z woleja, ale kapitalnie broni przy krótkim słupku Donnarumma. Rzut rożny dla Napoli.

Błąd Albiola i strata piłki przed swoim polem karnym. Na jego szczęście rywale nie oddali strzału.

Przy piłce Milan na swojej połowie.

No to zaczynamy!

Miła uroczystość przed pierwszym gwizdkiem. Poznajecie tego pana z prawej?

Już za moment początek wielkiego widowiska w Mediolanie!

Zarówno Milikowi oraz Piątkowi (jeżeli tylko pojawi się na boisku) powinno zależeć na tym, aby wpisać się na listę strzelców. Dzisiaj swój dorobek bramkowy do 16 zwiększył niezniszczalny Fabio Quagliarella.

Bardzo miłe spotkanie obu panów.

Zakończyły się już dwa sobotnie mecze Serie A, w których Sassuolo pokonało Cagliari 3:0, natomiast Sampdoria wygrała wysoko z Udinese 4:0, a jedną z bramek zdobył Karol Linetty. Cały mecz rozegrał ponadto w barwach gospodarzy Bartosz Bereszyński, a kontuzjowany Łukasz Teodorczyk znalazł się poza kadrą.

No to już wszystko jasne, co do formacji obu ekip.

AC Milan - Napoli: Znamy składy hitu na San Siro!

Znamy już składy na szlagierowe starcie 21. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Milanem i Napoli. Potwierdziły się doniesienia włoskich dziennikarzy mówiące o tym, że Krzysztof Piątek rozpocznie ten mecz na ławce rezerwowych. W barwach gości od pierwszej minuty wystąpią natomiast Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Oto skład Milanu. Na ławce mecz rozpocznie Krzysztof Piątek.

W poprzedniej kolejce Napoli pokonało Lazio 2:1, a jedną z bramek zdobył Milik. W tym samym czasie Milan zwyciężył na wyjeździe Genuę 2:0.

W tabeli włoskiej Serie A ekipa Milanu jest na czwartym miejscu z punktem przewagi nad Romą. Napoli to wicelider rozgrywek z dziewięcioma punktami straty do Juventusu. Milan i Napoli dzieli trzynaście punktów, a między nimi znajduje się jeszcze Inter.

Polscy kibice liczą na świetny występ Polaków - Milika i Zielińskiego oraz debiutującego w barwach Milanu Krzysztofa Piątka. Tymczasem na Wyspach Brytyjskich bohaterem Leeds United został Mateusz Klich.

Klich bohaterem Leeds! Dublet reprezentanta Polski

Ważne zwycięstwo lidera Championship! Leeds wywiozło trzy punkty z Rotherham po zwycięstwie 2:1, a bohaterem gości został Mateusz Klich, autor dwóch bramek. Reprezentant Polski ma na swoim koncie już siedem trafień na zapleczu Premier League. Leeds ostatnio wpadło w mały kryzys, jednak wciąż utrzymuje się na czele Championship.

Szatnia gospodarzy już gotowa. Gdzieś tam widnieje koszulka Krzysztofa Piątka.

San Siro jeszcze ukojone, ale niedługo zrobi się tam głośno.

Oto skład w jakim wystąpi zespół gości. W podstawowej jedenastce Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

Witamy w relacji na żywo meczu 21. kolejki Serie A pomiędzy AC Milan i Napoli. Początek rywalizacji o godz. 20:30.