Śliwka rozbroił Jurajskich Rycerzy (WIDEO)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1 w półfinale Pucharu Polski. Choć Jurajscy Rycerze postraszyli kędzierzynian w trzecim secie, na początku czwartego rozbroił ich serią kapitalnych zagrywek Aleksander Śliwka.

Przyjmujący ZAKSY pojawił się w polu serwisowym przy stanie 3:1, a opuścił go w momencie, gdy jego drużyna prowadziła już 9:1. Dwa punkty zdobył bezpośrednio zagrywką. W kilku innych sytuacjach rywale z trudem przebijali piłkę na drugą stronę, a kędzierzynianie wykorzystywali okazje. Trener Mark Lebedew w tym czasie wykorzystał dwie przerwy, ale te zabiegi nie zdołały zdekoncentrować Śliwki...

Choć była to początkowa faza seta, tak znacząca przewaga ZAKSY miała istotny wpływ na dalsze jego losy. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla wygrała tę partię 25:17 i zameldowała się w finale, w którym zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.