Uwięzieni w Turcji! Piłkarze Pogoni nie mogli wrócić do Polski

Piłka nożna
Uwięzieni w Turcji! Piłkarze Pogoni nie mogli wrócić do Polski
fot. Cyfrasport

Fatalne warunki atmosferyczne, które panują w południowej Turcji, spowodowały odwołanie wielu lotów. Ucierpieli na tym m.in. Portowcy, którzy nie mogli wrócić do Polski i wiele godzin tkwili uwięzieni na lotnisku. Anomalia panujące w regionie Antalii, dały się we znaki wielu drużynom przebywającym tam na zgrupowaniach.

Fatalne warunki atmosferyczne panują w południowej Turcji. Nawałnice, gradobicia, porywisty wiatr, trąby powietrzne - taka pogoda jest teraz w regionie Antalii. Lokalne media donoszą o zniszczeniach i rannych. Do szpitali trafiło 12 osób, uszkodzonych jest ponad 200 budynków.

 

Aura nie oszczędza także lotnisk, odwołanych zostało mnóstwo lotów. Drużyna Pogoni Szczecin miała w sobotę wrócić do kraju, ale została uwięziona w lotniskowym terminalu.

 

- W tej chwili szaleje burza i żaden samolot nie wystartował, pozostaje czekać - głosi komunikat klubu. Piłkarze wstawiali zdjęcia i nagrania prosto z oka cyklonu, wygląda to dramatycznie.

Po godzinach oczekiwania klub poinformował jednak, że drużyna przemieściła się do Niemiec.

 

 

Pogoda, która od kilku dni panuje na tureckiej Riwierze, jest fatalna. Zazwyczaj o tej porze roku bywa tam słonecznie, temperatura  przekracza 20 stopni Celsjusza. Tym razem jest inaczej, to duże rozczarowanie dla trenujących tam klubów naszej ligi, które poszukiwały słońca i dobrych warunków do treningu. Swoje sparingi musiały przerwać lub zupełnie odwołać m.in. Lech Poznań i Wisła Kraków.

 

Złośliwi stwierdzą, że znowu wszystko układa się pod Legię, która na zgrupowaniu w Portugalii ma warunki wymarzone.

GM, Polsat sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze