Gattuso: Piątek i Cutrone w jednym składzie to zbyt duże ryzyko

Piłka nożna

W hicie 21. kolejki Serie A AC Milan - SSC Napoli zadebiutował Krzysztof Piątek, pojawiając się na boisku w drugiej połowie i zastępując Patricka Cutrone. Czy Gennaro Gattuso rozważa zestawienie dwójką napastników?

W sobotę na San Siro nie padła żadna bramka, a widowisko zawiodło. Od pierwszych minut o sile rażenia gospodarzy miał decydować Cutrone, młody Włoch stworzył sobie jedną dogodną sytuację, którą zmarnował.
 
W drugiej połowie na boisku zameldował się Piątek, który w jednej z pierwszych szans sprawdził czujność Kalidou Koulibaly'ego i Davida Ospiny. Defensywny duet gości w ostatniej chwili wyszedł z sytuacji obronną ręką.
 
Gattuso na pomeczowej konferencji zabrał głos na temat występu swojego zespołu i potencjalnego zestawienia dwójką napastników:
 
- Zagraliśmy świetnie jako zespół i byliśmy bliscy zwycięstwa. Napoli to świetny zespół, dlatego szanujemy ten punkt. Stworzyliśmy sobie wiele szans, a nasz atak funkcjonował jak należy. Czy użyję Cutrone i Piątka jednocześnie? Może kiedyś. Na razie nie myślę o takim wariancie, to zbyt duże ryzyko. Musimy zachować równowagę - powiedział szkoleniowiec Milanu.
 
Transmisje meczów włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze