GP w tenisie stołowym: Zwycięstwa Bajor i Badowskiego

Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław i Marek Badowski z Bogoria Grodzisk Mazowiecki wygrali zakończone w niedzielę w Zielonej Górze trzecie zawody tenisistów stołowych zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski seniorów.

Mistrzyni kraju Bajor w finale wygrała z klubową koleżanką Katarzyną Węgrzyn 4:1 (11:4, 7:11, 11:6, 11:6, 11:6). Natomiast w decydującym meczu mężczyzn wicemistrz kraju Badowski pokonał Konrada Kulpę (Energa KTS Toruń) 4:3 (6:11, 11:5, 7:11, 11:9, 11:6, 7:11, 11:4).

Trzecie miejsca zajęli: Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa) i Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) oraz Tomasz Lewandowski (AZS Politechniki Rzeszowskiej) i Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce).

Trzecie Grand Prix Polski seniorów było rozgrywana od piątku do niedzieli na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielona Górze. W turnieju wzięło udział 186 zawodniczek i zawodników. Do Zielonej Góry nie przyjechał lider cyklu Patryk Zatówka.

Była to ostatnia odsłona cyklu mającego na celu wyłonienie części uczestników tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski, które na początku marca odbędą się w Gliwicach.

W przekroju całego Grand Prix wśród kobiet wygrała Bajor z kompletem trzech wygranych turniejów. W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Kulpa.

Z Grand Prix awans do IMP wywalczyło po 32 najwyżej sklasyfikowanych w nim tenisistek i tenisistów. Dołączy do nich po 16 mistrzów województw wśród kobiet i mężczyzn. Prawo gry o mistrzostwo Polski mają także polscy zawodnicy z pierwszej setki światowego rankingu.

Wyniki

Finały:

Natalia Bajor - Katarzyna Węgrzyn 4:1 (11:4, 7:11, 11:6, 11:6, 11:6)
Marek Badowski - Konrad Kulpa - 4:3 (6:11, 11:5, 7:11, 11:9, 11:6, 7:11, 11:4).

Półfinały:

Natalia Bajor – Roksana Załomska 4:2 (11:6, 11:6, 8:11, 9:11, 19:17, 11:5)
Katarzyna Węgrzyn – Paulina Krzysiek 4:3 (8:11, 11:8, 10:12, 10:12, 11:9, 12:10, 11:2)
Marek Badowski – Tomasz Lewandowski 4:0 (11:10, 11:4, 11:5, 11:9)
Konrad Kulpa - Jakub Folwarski 4:1 (11:8, 11:7, 11:2, 4:11, 11:6)