Wiceliderki z Łodzi ostatnie trzy spotkania na własnym parkiecie przeciwko Developres SkyRes Rzeszów przechylały na swoją korzyść. W pamięci kibiców szczególnie utkwił mecz z poprzedniego sezonu, w którym gospodynie zamknęły drogę do wielkiego finału swoim niedzielnym rywalkom. W obecnych rozgrywkach zawodniczki trenera Michala Maska spisują się równie dobrze. Po ligowych zwycięstwach za trzy punkty nad E.Leclerc Radomka Radom, DPD Legionovia Legionowo i #VolleyWrocław uległy Imoco Volley Conegliano w Lidze Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski porażkę w trzech setach będą chciały sobie zrekompensować triumfem nad zespołem z województwa podkarpackiego.

 

Na wygraną liczą również siatkarki z Rzeszowa niesione ostatnim zwycięstwem nad najlepszą drużyną poprzedniego sezonu Chemikiem Police. Zawodniczki trenera Lorenzo Micelliego tracą w tabeli do ŁKS-u trzy punkty, ale też rozegrały o jedno spotkanie mniej niż ich rywalki. W przypadku niedzielnego zwycięstwa nie tylko będą miały okazję zrównać się "oczkami" z drugą drużyną Ligi Siatkówki Kobiet, ale również po raz drugi w tym sezonie pokonać "Łódzkie Wiewióry".

 

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w obecnym sezonie w ramach piątej kolejki ligowej. Wtedy po zaciętym pięciosetowym meczu w Hali Podpromie lepsze okazały się rzeszowianki, wygrywając decydującą partię 15:12. Jak będzie tym razem? Czy Developres przełamie passę trzech porażek z rzędu w Łodzi? A może wiceliderki ligi po raz kolejny utrą nosa przyjezdnym? 

 

Transmisja spotkania ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów od godz. 20.30 w Polsacie Sport.