PHL: Zwycięzcę fazy zasadniczej wyłoni... zaległy mecz

Zimowe
PHL: Zwycięzcę fazy zasadniczej wyłoni... zaległy mecz
fot. PAP

Rozegrano ostatnią kolejkę spotkań w hokejowej ekstralidze, ale nie wiadomo kto jest najlepszą ekipą fazy zasadniczej. Do rozegrania zostały dwa zaległe mecze. Jeśli w jednym z nich GKS Katowice pokona Unię Oświęcim, to przystąpi do play-off z pierwszej pozycji. W przypadku zwycięstwa Unii, pierwsze miejsce w tabeli zajmie obecny lider - GKS Tychy. W drugim zaległym spotkaniu zagrają Węglokoks Kraj Polonia Bytom z TatrySki Podhalem Nowy Targ. Oba mecze odbędą się we wtorek.

Tauron KH GKS Katowice już w niedzielę mógł wyprzedzić tyszan, ale sensacyjnie przegrał na własnym lodowisku z Zagłębiem Sosnowiec 3:4. Ostatniego gola stracił w przedostatniej sekundzie meczu.

 

Jak zapewnił trener ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego Marcin Kozłowski, wpływu na jej postawę w tym spotkaniu na pewno nie miała „korespondencyjna” walka katowiczan z tyszanami.

 

- Zagraliśmy dla tych kibiców, którzy przychodzą na nasze mecze w Sosnowcu. Na pewno nie możemy teraz popaść w przesadny optymizm. Musimy przygotować się do środowego meczu - powiedział szkoleniowiec.

 

Kolejność drużyn ekstraligi przed fazą play-off (i pre play-off): 1-2. GKS Tychy/Tauron KH GKS Katowice, 3. TatrySki Podhale Nowy Targ, 4. JKH GKS Jastrzębie, 5. Comarch Cracovia Kraków, 6. KH Energa Toruń, 7. Automatyka Gdańsk, 8. Unia Oświęcim, 9. Zagłębie Sosnowiec, 10. PGE Orlik Opole.

 

Mecze pre play-off zostaną rozegrane w środę (30.1), piątek (1.2) i ewentualnie w niedzielę (3.2). O awans do ćwierćfinału play off (do dwóch wygranych spotkań) walczyć będą Automatyka z PGE Orlikiem oraz Unia z Zagłębiem. Pierwsze mecze 1/4 finału play-off odbędą się 15 lutego.

 

Węglokoks Kraj Polonia Bytom, który bez względu na wynik zaległego pojedynku w tabeli zajmie 11. miejsce, będzie walczył w fazie barażowej o utrzymanie się w ekstralidze. Wezmą w niej też udział drużyny, które przegrają pre play-off oraz Naprzód Janów (najlepszy zespół pierwszej ligi).

 

Kadra PZHL została w sezonie 2018/19 sklasyfikowana na 12. miejscu (ostatnim). Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami rozegrała tylko 22 mecze.

 

Tytułu mistrza Polski broni GKS Tychy. 

 

WYNIKI I TABELA PHL

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie