PŚ w biathlonie: Niespodzianka w Anterselvie, Boe nie wygrał!

Norweg Johannes Thingnes Boe, który wygrał 11 z 14 rozegranych w tym sezonie indywidualnych biegów w PŚ biathlonistów, znów znalazł pogromcę. W piętnastym starcie został nim Francuz Quentin Fillon Maillet, który w Anterselvie zwyciężył w biegu ze startu wspólnego na 15 km. To jego pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Lider cyklu Norweg Johannes Thingnes Boe stracił do niego 14,3 s i był drugi. Polacy nie startowali.

Fillon Maillet odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. W niedzielę nie pomylił się ani razu w 20 próbach na strzelnicy, a takim osiągnięciem mógł pochwalić się jeszcze tylko trzeci na mecie Niemiec Arnd Peiffer. Boe spudłował dwukrotnie.

Do niedzielnej rywalizacji, w której startowało 30 zawodników, nie zakwalifikował się żaden Polak.

Kilka godzin wcześniej w biegu kobiet na 12,5 km zwyciężyła Niemka Laura Dahlmeier, a Monika Hojnisz zajęła 14. miejsce.

Teraz nastąpi półtora tygodnia przerwy, w czasie której biathloniści przeniosą się do Kanady. Rywalizacja w Canmore odbędzie się 7-10 lutego. Z kolei kilka dni później Puchar Świata zawita do Salt Lake City. Dla większości zawodników będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Oestersund 7-17 marca.