ZAKSA Kędzierzyn- Koźle jest weteranem finałowych potyczek w Pucharze Polski. Wystąpiła w nich aż dziewięć razy i sześciokrotnie wychodziła zwycięsko. Jastrzębski Węgiel cztery razy stanął do rywalizacji w meczu bezpośrednio decydującym o tym, kto zdobędzie trofeum. Tylko raz udało im się osiągnąć sukces. Było to w roku 2010, kiedy trenerem był Roberto Santilli. Włoch po kilku latach przerwy wrócił do Jastrzębia i zamierza powtórzyć to osiągnięcie.

 

Obie drużyny dość łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalami w półfinałach. ZAKSA pokonała 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Jastrzębianie w trzech setach rozprawili się za to z ONICO Warszawa. Najepszymi graczami obu spotkań zostali rozgrywający Benjamin Toniutti i Lukas Kampa. Który z nich poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

 

Ciężko wskazać faworyta meczu. Kędzierzynianie podejdą do niego osłabieni nieobecnością lidera zespołu Sama Deroo, który podczas ćwierćfinałowej potyczki z PGE Skrą Bełchatów nabawił się kontuzji łydki. Jastrzębie jest za to w kompletnym składzie i wyśmienitej formie. Czy zespół Marka Lebedewa będzie pierwszym, który pokona ZAKSĘ w tym sezonie w rozgrywkach krajowych?

 

Relacja na żywo i wynik meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI