Serie A: Ronaldo zapewnił triumf Juventusowi

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Serie A Juventus pokonał na wyjeździe Lazio 2:1 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Stara Dama zapewniła sobie triumf dzięki trafieniu w samej końcówce Cristiano Ronaldo, który pewnie wykorzystał rzut karny. Cały mecz w bramce mistrzów Włoch rozegrał Wojciech Szczęsny.

Pierwsza połowa nie dostarczyła bramek. Śmiało można powiedzieć, że było to jedno z najsłabszych 45 minut w wykonaniu Starej Damy w tym sezonie. Świadczy o tym brak jakiegokolwiek strzału na bramkę Thomasa Strakoshy. Gospodarze natomiast kilkukrotnie zagrozili Wojciechowi Szczęsnemu, ale polski golkiper nie dał się zaskoczyć ani razu. Do przerwy zatem kibice na Stadio Olimpico nie oglądali goli.

Obrazy gry uległ zmianie w drugiej połowie, a to dlatego, że w 59. minucie do własnej siatki trafił Emre Can. Rzymianie z prowadzenia cieszyli się tylko kwadrans, ponieważ w 74. minucie do remisu doprowadził Joao Cancelo.

Mimo kiepskiej gry Juventusu, mistrzowie Włoch udowodnili, że w obecnych rozgrywkach nie mają sobie równych. W samej końcówce arbiter odgwizdał rzut karny dla Juve za przewinienie jednego z obrońców Lazio. Do piłki podszedł niezawodny Cristiano Ronaldo, który zamienił jedenastkę na bramkę. To 15. trafienie CR7 w Serie A. W klasyfikacji strzelców wyprzedza go tylko Fabio Quagliarella z jednym golem więcej.

Podopieczni Simone Inzaghiego próbowali jeszcze rzutem na taśmę wyrównać stan rywalizacji. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli rzut wolny tuż przed polem karnym Juve. Stały fragment wykonał Sergej Milinkovic-Savic, ale jego uderzenie powędrowało nad poprzeczką. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Juventus odniósł 19. zwycięstwo w lidze i wciąż może pochwalić się mianem drużyny niepokonanej. Ekipa Massmiliano Allegriego wyprzedza drugie Napoli o jedenaście punktów i wydaje się, że pewnie zmierza po kolejne scudetto. Lazio plasuje się na ósmym miejscu, ponosząc drugą porażkę z rzędu.

Lazio - Juventus 1:2 (0:0)
Bramki: Emre Can 59 (s) - Joao Cancelo 74, Cristiano Ronaldo 88 (k)

Transmisje włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.