Żurkowski od wielu miesięcy łączony jest z zagranicznym transferem, a o dziwo największe zainteresowanie wydawał się przejawiać nim sam Juventus. Stara Dama miała w planie wykupienie utalentowanego 21-latka już teraz i wypożyczenie go do mniejszego klubu.
 
Wszystko wskazuje jednak na to, że Żurkowski zostanie zawodnikiem innego utytułowanego klubu z Serie A. Michał Zichlarz poinformował, że już w najbliższych dniach może on przejść testy medyczne przed transferem do Fiorentiny. Do Florencji ma się wybrać ze zgrupowania zabrzan w cypryjskim Protaras.
 
 
Zgodnie z informacjami Gianluki Di Marzio Górnik może zarobić na jego transferze nawet 5 milionów euro. Kwota wykupu ma wynieść 3,7 mln euro, jednak dojdą do tego liczne bonusy.
 
Żurkowski zapowiedział jednak, że do końca sezonu chce pozostać w Zabrzu i pomóc swojemu zespołowi w walce o utrzymanie. Młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał dla Górnika 58 spotkań, w ramach których strzelił 5 goli i dorzucił do tego 7 asyst.
 
Fiorentina zajmuje jedenaste miejsce w tabeli Serie A. Piłkarzem tego klubu jest inny Polak, Bartłomiej Drągowski - obecnie wypożyczony do Empoli.